Nukuteatri juurdeehituse arhitektuurse ideekonkursi võitja selgunud

Riigi Kinnisvara AS koostöös Kultuuriministeeriumi ja Sihtasutusega Nuku kuulutas täna pidulikult välja Nukuteatri juurdeehituse arhitektuurse lahenduse ideekonkursi võidutööde autorid. Esikoha vääriliseks tunnistatud töö „Nagu Teile Meeldib“ autoriteks osutusid firma OÜ Karisma Arhitektid esindajad Risto Parve, Kai Süda, Diana Taalfeld ja Kristo Kaskpeit.

Tallinnas aadressil Nunne tn 8, Lai tn 1 / Nunne tn asuva teatrihoone juurdeehituse suuruseks on kavandatud ligi 1/3 olemasolevate hoonete kogumahust. Uus teatrisaal peaks mahutama soovituslikult 500 istekohta. Lisaks kavandatakse juurde ehitada tehnilised ruumid küttele ja ventilatsioonile ja laoruumid valgustajatele, helitehnikutele ning videotehnikutele. Samuti on kavas rajada väliterrass ning paigaldada lift, millega soovitakse tagada erivajadustega inimeste ligipääs nii NUKU muuseumi kui Nukuteatri olemasolevatesse saalidesse.

Žürii hindas võistlustööde juures ruumide paigutust vastavalt hoone kasutusfunktsioonile, energiasäästlikkust ja ekspluatatsioonikulusid, ehituslikku ökonoomsust, kulude suurust hoone elukaare jooksul, arhitektuurset lahendust ja sobivust ümbritsevasse linnaruumi.

Arhitektuurikonkursi paremusjärjestus:

1. koht – „Nagu Teile Meeldib“ OÜ Karisma Arhitektid
Autorid: Risto Parve, Kai Süda, Diana Taalfeld ja Kristo Kaskpeit

2. koht – „Mimikri“ OÜ Stuudio
Autor: Villem Tomiste

3. koht – „Aed“ OÜ Salto AB
Autorid: Karli Luik, Ralf Lõoke ja Maarja Kask

Ergutuspreemia – „Klaabu“ OÜ Doomino Arhitektid
Autor: Pelle-Sten Viiburg

Ergutuspreemia – „Vurr“ OÜ Kuu
Autor: Joel Kopli

Esimese koha saavutanud töö sai preemiaks 8000 eurot, teise koha saavutanud töö 6000 eurot ja kolmanda koha saavutanud töö 4000 eurot. Lisaks määrati 2000 euro suurused ergutuspreemiad võistlustöödele „Klaabu“ ja „Vurr“. Konkursi preemiafond oli kokku 22 000 eurot.

Ideekonkursi eesmärgiks oli leida parim arhitektuurne ja kasutusfunktsioonile sobiv lahendus Nukuteatri juurdeehituse rajamiseks. Konkursile laekus tähtajaks viisteist võistlustööd.

Nukuteatri juurdeehituse projekteerimistööd kestavad üks aasta alates projekteerimistingimuste väljastamist Tallinna Linnaplaneerimise Ameti poolt ning väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse läbiviimist konkursi võitjaga. Ehitusprotsessi kestab samuti ligikaudu üks aasta, millele eelneb ehitushanke ettevalmistus ja läbiviimine. Kõige varasemalt valmib teatri hoovihoone 2015. aasta lõpus.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.06.2023 Kinnisvara ABC