Metro Capital: Kaks eksklusiivset korterielamut

Metro CapitalMetro Capitalil on kavas Kadriorgu mereäärsesse Kiikri elamurajooni ehitada veel kaks eksklusiivset korterelamut. Hooned rajatakse kvartali mereäärseimale krundile ja projekt tähistab Eesti ühe mahukaima elamukvartali investeeringu viimast etappi.

Kiikri 6 aadressile kavandatavad kaks efektse arhitektuuriga viiekorruselist eluhoonet on jätk samas kvartalis paiknevatele Kiikri Residentsidele, mis 2020. aasta septembris pälvis Baltikumi parima elamuarenduse auhinna. Kümnest majast koosnev elamukompleks valmib lõplikult 2022. aastaks.

Kinnisvaraarendaja Metro Capital juhi Ain Kivisaare sõnul algas novembris ja esimene valmib 2022. aasta kevadel. „Tänane pealinna korteriturg on aktiivne. Reidi tee promenaadi alguses paikneva Kiikri kvartali mereäärsete korterite vastu on olnud püsivalt väga suur nõudlus. Seetõttu on sobiv aeg anda lõppakord ligi seitse aastat kestnud Kiikri kvartali arendusprojektile, mille koguinvesteeringu on ligikaudu 50 miljonit. See on üks mahukamaid Eesti elamukvartali investeeringuid,“ selgitas Kivisaar. Ta lisas, et eelmüük on alanud ja paljud on oma huvist juba märku andnud. „Tänaseks on broneeritud suur hulk Idamaja ehk esimese elamuhoone korteritest, mis andis kindlust maja ehitamisega algust teha.“

Kokku valmib 86 korterit ja neli äripinda. Korterid on 1–5-toalised. Ülemistel korrustel asuvad avarate terrassidega eksklusiivsed penthouse-tüüpi kodud. Majad teeb eriliseks see, et iga korteriomanik saab oma korteri algusest lõpuni oma eelistuse järgi rätsepatööna kujundada. Näiteks võib baaspaketile lisaks valida kardinakarniisid ja lisavalguslahenduse, jahutuse ja nutika kodu süsteemi. Osadele terrassidele on võimalik paigaldada ka välimullivannid. Siseviimistluslahenduse saab valida nelja erineva paketi hulgast.

Hoonete arendamisel lähtutakse keskkonnasõbralikust mõtteviisist. Eesmärk on luua võimalikult ökonoomse energiatarbimise ja väga hea sisekliimaga kodud. Näiteks on korterites tarbimispõhise arvestusega küttesüsteem, tänu millele maksab iga koduomanik enda kasutatud kütte eest.

Majade arhitektuuri lähtub meretemaatikast ja selle on loonud PIN Arhitektid. „Kiikri 6 hooned harmoniseeruvad Kadrioru rannaparkidega. Rannapromenaadi dünaamiline olustik, kus on liikumises laevad, lained ja inimtegevus, peegeldub fassaadide murtud joonega rõdupiiretele, mis meenutavad laineharju. Kiikri 6 on loodud pidama dialoogi teiste sama tänava hoonetega, et saavutada ühtne, samas detailidega rikastatud mänguline linnaruum,“ ütles PIN Arhitektid partner ja arhitekt .

Sisearhitektuuri lahenduse autorid on Erlend Arge ja Timo Villak. „Sisearhitektuur on inspireeritud asukohast, arhitektuurist ja soovist luua merelähedusele viitav elukeskkond. Siseviimistluspakettide valikust leiab nii maalähedase soojuse kui ka piisava koguse glamuuri,“ kirjeldas sisearhitekt Erlend Arge.

Kiikri 6 on Metro Capitali uusim arendus Kadriorus mereäärses Kiikri elamurajoonis.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC