Metsä Wood kutsus suvel Eestis kogunenud Euroopa arhitektuuritudengeid uudseid kujundusi looma

metsä woodAugustis Valgas toimunud Euroopa arhitektuuritudengite kohtumise EASA 2020 üheks osaks oli modulaardisaini võistlus Metsä Woodi virtuaalsel koostööplatvormil Open Source Wood. Et auhinda võita, pidid tudengid looma platvormil saada olevate moodulite ja elementide jooniste abil puidust mitmekorruseliste hoonete kujundusi.  

 EASA (Euroopa Arhitektuuritudengite Liit) on võrgustik, mis korraldab igal suvel tudengitele kahenädalasi töötube. Tänavu oli üritus osaliselt virtuaalne, füüsiline kokkusaamine toimus aga Valgas. Virtuaalsete ülesannete osaks olnud Open Source Woodi konkursile laekus kokku kuus tööd, nende seas ka tudengite oma.“Arhitektuuritudengitel oli huvitavaid mõtteid, milline võiks ehitus tulevikus välja näha. Võistlusele laekus uuenduslikke näiteid modulaarehitusest ja juba varem keskkonda üles laetud jooniseid kasutati põnevatel viisidel,” ütles žüriid juhtinud Jussi Björman,  Metsä Woodi äriarenduse juht.

 Võistlustöid hinnati nende praktilisuse, elulisuse, uuenduslikkuse ja puidu tõhusa kasutuse vaatenurgast. Võitjaks osutus Hannah Dalton and Jack Vickerman töö TLAB: Timber Laboratory for Co-operative Living, mille ideeks olid moodulitest rajatavad paindlikud elumajad. Eestlaste töö teemaks oli aga eeltoodetud puitmoodulitest ehitatud tulevikukool, mis sobituks hästi uudsesse linnakeskkonda.

 Võidutöö sai auhinnaks 3000 eurot. Selles kasutatakse peamise ehitusmaterjaline Kerto LVLi (lamineeritud vineerpuitu). “Võidutöö on modulaarelamu, mis sobib linnakeskkonda. Selle kontseptsiooni abil saab aga ehitada erineva kuju ja otstarbega ehitisi, mis vastavad tänastele ootustele,“ sõnas Björman. “Standardsete moodulite abil saab rajada keerukaid projekte ja põrandaplaane. Moodulid omakorda on tehtud tehases valmistatud elementidest, mis pannakse kokku ehitusplatsil.” Võitjad hindavad neile pakutud võimalust õppida enam modulaarehituse kohta. “Puidul on alati olnud oma koht arhitektuuris ja ehituses. Pole kahtlust, et selle tähtsus tulevikus aina kasvab, nii keskkonnaalaste nõudmiste tulemusena kui seetõttu, et tegu on paindliku materjaliga, mis vastab hästi tööstuse tänastele ootustele,“ rääkisid Dalton ja Vickerman.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC