Mida saab teha kinnisvaraomanik, et müüa kiiremini oma vara

Alati ei ole oma korteri või maja müügiga kiire, kuid elus tuleb ette olukordi, kus kinnisvara oleks vaja võimalikult kiiresti maha müüa. Kiire müügi eelduseks on aga mitmete eeltingimuste täitmine.

„Tuleks teha värske parandusremont. Praktika on näidanud, et viimistletud korterile leiab kiiremini ostja, kuna jätab kliendile hea esmamulje. Kas uus ostja teeb uue viimistluse, ei olegi oluline,“ ütles Brem Kinnisvarabüroo juhatuse liige Tarvo Tamme.

Ta soovitab kinnisvarast fotode tegemisel kasutada professionaalide abi. Müügipakkumisele lisatud fotod tekitavad ostjale esmase mulje pakutava kinnisvara osas.

Loomulikult tuleb koristada toad, esikud ja hoovid ja eemalda ebavajalikud asjad ning seadmed. Ostjat huvitab siiski eelkõige kinnisvara.

Eemaldage lagedelt võimalikud veekahjustuse jäljed. Kliendile on väga raske seletada, et lagi enam läbi ei lase ja veekahjustuse jälg on ammusest ajast.

„Tehke enne oma vara müükipanemist suurematest kinnisvaraportaalidest hinnauuring. Arvestage sellega, et reeglina on jäetud pakutavale varale kauplemisruum,“ lausus Tamme.

Kui maja või korter on seisnud pikalt ilma kütteta, siis oleks mõistlik see enne klientidele näitamist soojaks kütta. Soe tuba mõjub positiivsemalt kui külm ja niiske potentsiaalne uus kodu.

Kinnisvara müüge ühe kinnisvarabüroo kaudu. Kümne erineva kinnisvarabüroo pakkumine kinnisvaraportaalis tavaliselt ka kümne erineva müügihinnaga
jätab kliendile kahtlase mulje.

„Kõige olulisem on määrata oma kinnisvarale reaalne turuhind. Mida reaalsem on hind, seda kiiremini see müüdud saab. Tegelikult sellest piisakski,“ kommenteeris Tamme.

Allikas:  Tarvo Tamme/Brem Kinnisvarabüroo

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

13 − 11 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!