Miks uued eramud ehitatakse tihti ilma keldrita?

Aeg-ajalt küsivad müügiks pakutavaid eramuid vaatamas käivad huvilised, et miks pole paljudel uutel eramutel enam keldreid. Põhjused on tegelikult väga konkreetsed ja seotud meie elustandardite muutustega.

Peamine põhjus on rahas. Keldri nõuetekohane rajamine on kulukas ettevõtmine, sest tuleb teostada nõuetekohased kaevetööd ja paigaldada korralik hüdroisolatsioon. Kuna majaehituseks on enamasti olemas piiratud, kindel eelarve, siis hakkab omanik kalkuleerima, et milliseid olulisemaid ruume oleks võimalik rajada, kui kelder tegemata jätta.

Samuti on põhjuseks muutused meie elustandardis. Tänapäeva linnastunud inimene ostab kartuli ja muud juurikad poest ning ei vaja suurt keldrit hoidistamiseks. Kui ka maalt vanaema juurst midagi tuuakse, siis jahedam kuur maja küljes ajab asja üsna hästi ära. Muide, mõnesse uuseramutesse on ka klassikaline, kütteta sahver rajatud.

Lisaks vajaduse kadumisele ja kallile hinnale jäävad keldrid mõnikord ära ka puht looduslikel põhjustel. Näiteks liigniiske pinnase või kõrge radoonitaseme tõttu. Mitmes Harku valla piirkonnas on just viimase tõttu keldrite rajamine keelatud.

Artikli autor:
Andrus Soonsein
Uus Maa

Artikli allikas on
Uus Maa
Uus Maa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

25 + = 33

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!