Ministrid allkirjastasid Genfis elamumajanduse ja maakasutuse strateegia aastani 2020

Eile õhtul allkirjastasid liikmesriikide ministrid Genfis ÜRO Euroopa majanduskomisjoni jätkusuutliku elamumajanduse ja maakasutuse strateegia lõppdokumendi aastani 2020, mille eesmärk on parandada elamumajanduse ja elamistingimuste kvaliteeti.

Eesti poolt strateegia allkirjastanud regionaalminister Siim Kiisler selgitas, et kohtumise eesmärk oli leppida kokku säästliku maakasutuse põhimõtetes ning selles, kuidas säilitada võimalikult hea elukeskkond ka tulevastele põlvkondadele.

„Ühelt poolt peab riikides olema paigas ruumilise planeerimise seadusandlik ja ametkondlik raamistik, mis aga üksi ei taga alati veel parimat tulemust. Kogu ruumiline planeerimine peab olema avatud ja võimalikult paljusid osapooli kaasav, ainult nii on võimalik tagada parim võimalik elukeskkond,“ ütles Kiisler eile õhtul kohtumisel peetud kõnes.

Ruumilist planeerimist koordineerib Eestis regionaalministri valitsemisala ning möödunud aastal valmis ka üleriigiline planeering „Eesti 2030+“, mis paneb paika Eesti ruumilise arengu suunad järgnevateks aastakümneteks.

Lisaks kohtus regionaalminister ÜRO Euroopa majanduskomisjoni rahvastiku osakonna juhataja Vitalija Gaucaite Wittich´iga, kellega arutati rahvastikuga seotud küsimusi laiemalt. Tagasi Eestisse jõuab regionaalminister täna õhtul.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal