Nasva klubihoone Saaremaal sai nurgakivi

Teisipäeval, 8. oktoobril paigaldati Saaremaal Kaarma vallas aastaid tagasi maha põlenud Nasva klubihoone ülesehitamisel uus nurgakivi.

Vana klubihoone põles maha juba 2006. aasta jaanuaris ja sellest ajast on ka klubi taastamisest räägitud. Tänavu juunis alustas Eventus OÜ ehitustöödega ja praeguseks on jõutud nii kaugele, et paigaldada hoonele nurgakivi. valmib plaanide kohaselt juuniks 2014.

Ehituse peatöövõtja Eventus OÜ juhatuse esimees Ivar Kundla rääkis, et väikese kogukonna jaoks on oma kooskäimise koht hädavajalik. „Meil on suur heameel olla kohalikule omavalitsusele sellise objekti taastamise juures usaldusväärseks partneriks.“

Uut klubihoonet on ka Kaarma vallavanema ja Nasva alevikuvanema Andres Tinno sõnul kindlasti vaja. Ta lisas, et vajalike ringide täpne arv ja tegevused tulevad alevikus arutusele aasta alguses, kui inimeste käest kokku kogutud nende huvid ja soovid. „Kindlasti peaks klubihoones saama selline koht, kus nii vanemal inimesel kui ka noorel oleks midagi teha,“ märkis ta.

Nasva klubi põleng toimus 5.jaanuaril 2006. Kolmandik hoonest hävis põlengus täielikult, ülejäänud osa sai vee- ja suitsukahjustusi, muutes seega kasutuskõlbmatuks. Klubihoone taastamine on kohalikul tasandil mitmel korral teemaks olnud. Vallavanem Ülo Veversi ajal taheti klubi hoopis Nasva ja Mändjala vahele metsa ehitada, aga see initsiatiiv peatus külarahva vastuseisu tõttu.

Uus Nasva klubi, mille ehitustöödega on juba algust tehtud, tuleb oma ajaloolisele kohale.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC