Saaremaa väikelaevaehituse kompetentsikeskus sai nurgakivi

SaaremaaTäna asetati nurgakivi TTÜ kolledži väikelaevaehituse kompetentsikeskuse hoonele. Kompetentsikeskus, mis hõlmab endas väikelaevamudelite katsebasseini, materjali-, elektroonika- ja tehnoloogialaboreid valmib 2014. aasta veebruaris. Hoone rajab Eventus Ehitus OÜ ning selle on projekteerinud arhitektibüroo Komissarov Arhitektuur OÜ.

Tallinna Tehnikaülikooli rektori Andres Keevalliku sõnul on kompetentsikeskuse rajamine väga oluline samm nii Tallinna tehnikaülikooli kui jaoks tervikuna. „Regionaalse arengu toetamine on tehnikaülikoolile väga oluline, sellesse on aastakümnete vältel panustatud ning seda tööd me jätkame,“ lausus rektor Keevallik. Tulevikust kõneldes kinnitas tehnikaülikooli rektor, et kui läheb nii nagu planeeritud ja mereakadeemiast saab tehnikaülikooli kolledž, tuuakse kindlasti 1-2 merenduseriala Saaremaale.

„Väikelaevaehituse kompetentsikeskuse rajamine Saaremaale on meie maakonna majandusele olulise tähtsusega ettevõtmine,“ hindas Saare maavanem Kaido Kaasik. Maavanema sõnul peab keskusest kujunema innovatsioonikolle, kus üheskoos tegutsevad avaliku sektori esindajad, teadus- ja arendusasutused, ülikoolid ning ettevõtjad. „Kindlasti toob keskus Saaremaale juurde kvalifitseeritud spetsialiste, kes pakuvad tuge piirkonna arengule. See on ka üks samm edasi tulevikus merehariduse toomiseks Saaremaale,“ lisas maavanem.

linnapea Mati Mäetalu kinnitusel on oluline, et kompetentsikeskuse rajamisega on ühise asja ajamiseks suutnud rida koostööpartnereid seljad kokku panna. „Valmiv keskus pakub vajalikku tuge väikelaevaehitajatele, loob kõrgelt kvalifitseeritud töökohti, on valdkonnas rahvusvaheliseks partneriks ja soodustab mereakadeemia erialade toomist Kuressaarde,“ lausus linnapea.

Kompetentsikeskust rajava Eventus Ehitus OÜ juhatuse esimehe Ivar Kundla sõnul on ettevõtte jaoks tegemist põneva projektiga. „Kuigi ehituse ajagraafik on pingeline, on senised tööd kulgenud plaanipäraselt,“ lisas ta.

Väikelaevaehituse kompetentsikeskuse eesmärk on luua alus rahvusvaheliselt tuntud ja tunnustatud ning majanduslikult konkurentsivõimelise väikelaevaehituse klastri kujunemiseks Eestis. Seda läbi insenertehniliste oskuste koondamise ja arendamise piirkonnas, siirdamise ettevõtetesse, kaasaegse töökeskkonna kujundamise koos toetavate teenustega insenertehnilise kompetentsi loomiseks ja tugevdamiseks ning erinevate sektorite vahelise tugevdamise.

Väikelaevaehituse kompetentsikeskuse projektis löövad kaasa kuus võrgustikupartnerit – Tallinna tehnikaülikool, mereakadeemia, ametikool, omavalitsuste liit, Kuressaare linn ja Saaremaa arenduskeskus, lisaks on projektipartnerid veel väikelaevaehituse Liit ja MTÜ Kuressaare Campus.

Kompetentsikeskuse projekti rahastatakse Euroopa regionaalarengu fondist elukeskkonna arendamise rakenduskava prioriteetse suuna “Piirkondade terviklik ja tasakaalustatud areng” kompetentsikeskuste arendamise meetmest. Projekti kogumaksumus on 3,7 miljonit eurot.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC