Riigi Kinnisvara: Järgmisel sügisel valmiv Tabasalu haridushoonete kompleks sai pidulikult nurgakivi

Riigi Kinnisvara / RKASTäna asetasid Tabasalu haridushoonete kompleksile nurgakivi Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets, Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin, Harku vallavanem Erik Sandla ning Astlanda Ehituse äridivisjoni direktor Tiit Kõnd. Uus Tabasalu haridushoonete kompleks on plaanis avada 2021. aasta sügisel.

Sündmusest võtsid osa samuti tulevase Tabasalu haridushoonete kompleksi koolijuhid. Tabasalu riigigümnaasiumi direktor Grete-Stina Haaristo ning Tabasalu Ühisgümnaasiumi direktor Martin Öövel.

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsleri Mart Laidmetsa sõnul on rõõmustav, et kiiresti arenevasse piirkonda rajatakse uudne haridushoonete kompleks – valmivad riigigümnaasium, põhikoolihoone ja spordikeskus. „Kaasaegne arengukeskkond mängib laste õpimotivatsiooni ja koolirõõmu kujunemisel väga tähtsat rolli,“ tõdeb Laidmets ja lisab, et loodav Tabasalu riigigümnaasium võimaldab gümnasistidele pakkuda inspireerivat koolikeskkonda ja mitmekesistada õppimisvõimalusi.

Haridushoonete kompleks rajatakse Vahtra ja Nooruse tänavate vahelisele alale, olemasoleva Tabasalu Ühisgümnaasiumi ja spordikompleksi vahetusse lähedusse. Rajatav haridushoonete kompleks koosneb Tabasalu riigigümnaasiumi-, kuueklassilise põhikooli- ning spordihoonest. Paar aastat tagasi korraldatud arhitektuurivõistluse võitis ideekavand „Mets“, mille autoriteks on Andro Mänd ja Pelle-Sten Viiburg arhitektuuribüroodest Doomino Arhitektid ja Hoov AB.

„Riigi Kinnisvara on koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga rajanud ning avanud tänaseks 13 uut riigigümnaasiumit üle Eesti. Selle kogemuse ja saadud teadmised oleme toonud ka Tabasalu haridushoonete kompleksi loomisesse,“ ütles Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin. „Uued kaasaegsed, funktsionaalsed ning energiatõhusad õpikeskkonnad on tõesti midagi erilist ning meie siiras tänu kõigile koostööpartneritele, et oleme üheskoos selle tasemeni jõudnud,“ lisas Kusmin.

Tabasalu haridushoonete kompleksi eskiisid ning droonifotod arhitektide poolt https://photos.app.goo.gl/qK1vL4ZWSUetbxzt6.  

Ehitustööde kogumaksumus on 12,6 miljonit eurot, millest Tabasalu põhikooli ning spordihoone maksumus moodustab 7,3 miljonit eurot ja Tabasalu riigigümnaasiumi õppehoone 5,3 miljonit eurot. Summadele lisandub käibemaks. Riigigümnaasiumi hoone ehitusleping on sõlmitud Riigi Kinnisvara ning Astlanda Ehituse vahel, põhikooli ning spordihoone ehitusleping Harku vallavalitsuse ning Astlanda Ehituse vahel.

„Nurgakivi asetamise sümboolne žest annab meile märku, et projektist paberil on saanud reaalsus – vundament on paigas ja seinad kerkivad. Juba vähem kui aasta pärast avab Tabasalus uksed kaasaegne hariduskompleks,“ tundis heameelt Harku vallavanem Erik Sandla. „Ei saa märkimata jätta, et tegu on Harku valla ajaloo suurima haridusinvesteeringuga, millega luuakse meie lastele ja õpetajatele väga head tingimused nii õppimiseks kui ka õpetamiseks,“ lisas Sandla.

Tabasalu liginullenergia riigigümnaasiumi koolihoone on planeeritud kuni 360 õpilasele, põhikool kuni 550 õpilasele ning spordihoonesse kavandatakse täismõõtmetega spordisaal kuni 500 pealtvaatajale. Planeeritava riigigümnaasiumi netopind on ca 3500 m², põhikool ca 5700 m² ning spordihoone netopind ca 1400 m².

„Osaleda uute koolihoonete ehitajana meie koolivõrgu kvalitatiivselt uuele tasemele viimisel on Astlanda Ehituse jaoks austav ülesanne,“ tõdes Astlanda Ehituse äridivisjoni direktor Tiit Kõnd. „Ehitaja ees seisab keerukas ülesanne lühikese ajavahemiku jooksul rajada Tabasalu põhikooli ja riigigümnaasiumi kaasaegsed hooned. Usume, et meie tehtav töö täiendab Harku valda nauditava arhitektuuriga ja loob kohalikus haridus- ja spordielus palju uusi võimalusi,“ lisas Kõnd.

Viimati avati riigigümnaasiumi uksed Kohtla-Järvel, ehitusega on alustatud Tabasalus, Laagris, Saaremaal ja Paides. Hiljuti lõppenud Narva haridushoonete arhitektuurivõistlus oli ka viimane “Eesti elukestva õppe strateegia 2020” raames korraldatud riigigümnaasiumite võistlus.

Riigigümnaasiumid on pärjatud ka mitmete auhindadega. Selle aasta parimaks kooliks valiti Võru riigigümnaasium, eelmisel aastal Viljandi riigigümnaasium. Eelmise aasta tehasemaja konkursil pärjati parima avaliku hoone tiitliga Viimsi Gümnaasium. Konkursil “Aasta puitehitis 2018” võitis samuti Viimsi Gümnaasium rahva lemmiku ja Arcwoodi liimpuidu eriauhinna.

Riigigümnaasiumi rajamist toetatakse riigieelarvelistest vahenditest ning Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.03.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika