Mustakivi asumisse plaanitakse spordi- ja teeninduskeskust

Tallinna linnavalitsus otsustab homsel istungil Lasnamäe linnaossa Mustakivi asumisse spordi- ja teenindushoone rajamiseks koostatud detailplaneeringu vastuvõtmise.

Mahtra tn 2a kinnistu ja lähiala detailplaneeringuga on kavandatud 3,18 ha suurusele maa-alale kuni kahe maapealse ja ühe maa-aluse korrusega spordi- ja teenindushoone. Planeeritud maa-ala asub Lasnamäe linnaosas Mustakivi asumis Mahtra tänava, Mustakivi tee ja Laagna tee vahelisel jäätmaal. Mahtra tn 2a hoonestama kinnistu omanik on VK Tehnovõrk OÜ, kinnistu pindala on 5873 m². Lisaks on planeeringuala koosseisus osaliselt Laagna tee, Mustakivi tee ja Mahtra tänava maa-ala ning Laagna tee ja Mustakivi tee ning Mahtra tn 2a kinnistu vahele jääv reformimata riigimaa.

Planeeritud maa-ala lähiümbruse peamiseks maakasutuseks on elamu- ja ärimaa. Teiselpool Mustakivi teed asub 2-korruseline suurem ostukeskus Lasnamäe Centrum. Mahtra tänava ääres paiknevad 5- kuni 9-korruselised korterelamud ning Mustakivi tee ja Laagna tee ääres valdavalt kahekorruselised kauplused, teeninduspinnad ja tanklad, elamukvartali sisse jääb kaks lasteaeda.

Mahtra tn 2a kinnistule kavandatu spordi- ja teenindushoone lubatud maapealne pind on kuni 800 m² ja maa-alune kuni 1100 m². Reformimata riigimaast on moodustatud krunt suurusega 8636 m² ja sihtotstarbega üldkasutatav maa, pärast detailplaneeringu kehtestamist on võimalik taotleda krunt munitsipaalomandisse.

Kuna planeeritud ala paikneb magistraalteede ristumiskohas ja hea vaadeldavusega asukohas, on tegemist linnaehituslikult olulise asukohaga ja arhitektuurselt parima lahenduse leidmiseks tuleb korraldada arhitektuurikonkurss.

Peale vastuvõtmist korraldavad Tallinna Linnaplaneerimise Amet ja Lasnamäe Linnaosa Valitsus detailplaneeringu avaliku väljapaneku.

Detailplaneeringu koostamine algatati Tallinna Linnavalitsuse 28. aprilli 2010 korraldusega. Detailplaneeringu eskiislahendusega sai tutvuda Lasnamäe Linnaosa Valitsuses sama aasta 11. kuni 19. maini ning 20. mail toimus detailplaneeringu lähteseisukohtade ja eskiislahenduse tutvustamiseks avalik arutelu. Detailplaneeringu koostas Optimal Projekt OÜ.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC