Mustamäe pakub korteriühistutele tasuta lepitusmenetlust

www.tallinn.eeAlates 1. novembrist kuni käesoleva aasta lõpuni pakub Mustamäe linnaosa korteriühistutele võimalust probleemide lahendamiseks sõltumatu lepitaja vahendusel.

„Lepitus, arbitraaž ja läbirääkimised on kolm peamist kohtuvälist konfliktilahendusmeetodit,“ ütleb Mustamäe vanem Lauri Laats. „Koostöös Juristide Liiduga tahame Mustamäel pakkuda korteriühistute liikmetele pädevat nõu ja asjakohast abi esilekerkinud arusaamatuste lahendamisel – mis loodetavasti aitab vältida konfliktide kordumist ka edaspidi. Kohtumistelt KÜ-dega on selgunud, et niisuguse teenuse järele on olemas, kui suur just, seda peavad näitama eelolevad kuud.“

Lepitusmenetluse teenust osutatakse e-posti või telefoni teel eelregistreerunud Mustamäe korteriühistute liikmetele Mustamäe Valitsuse ruumides (A.H. Tammsaare tee 135) teisipäevast reedeni. Teenuse saamiseks esitatud taotlused registreeritakse MLOV poolt ning edastatakse Juristide Liidule edasiseks lepitusmenetluseks vajalike ettevalmistustegevuste teostamiseks ja ajakavas kokku leppimiseks. Teenust osutatakse vastavalt vajadusele nii eesti kui ka vene keeles.

Lepitusseaduse kohaselt on lepitusmenetlus poolte vabatahtlikkusel põhinev tegevus, mille käigus erapooletu isik (lepitaja) toetab lepitusosaliste suhtlust eesmärgiga aidata neil leida vaidlusküsimusele lahendus ning võimalusel esitab pooltele lepituse asjaolude ja lepitusmenetluse kulgemise põhjal oma lahendusettepaneku.

Tasuta lepitusmenetlusele registreerimine avatud. Info ja registreerimine tel 645 7500.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

11 + = 17

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

19.05.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine