Lasnamäe KÜ lepituskomisjon jätkab oma tegevust

www.tallinn.eeLepituskomisjoni pilootprojekt korteriühistute konfliktiolukordade lahendamiseks osutus nii nõutuks, et otsustati jätkata selle tööd alaliselt.

Korteriühistute lepituskomisjoni poole pöörduti möödunud aastal rohkem kui 300 korral tasuta konsultatsiooni saamiseks. Korteriühistute peamised vaidlused on seotud võlgnikega, samuti elanike ja KÜ juhatuse vahelised arusaamatustega ning ka uue korteriomandi- ja korteriühistuseaduse mõtestamisega.

Rohkem kui pooled juristile esitatud kaebustest on peamiselt seotud korterite omanike ja korteriühistu juhatuse vahelise ühise arusaama puudumisega erinevates KÜ majandustegevust puudutavates küsimustes. Ka üldkoosoleku otsuste peale esitatud kaebused on tavalised. Tõsisemate vaidlustega komisjonile pöördudes võib jurist kokku kutsuda ümarlaua, kus ta aitab vastaspooltel lahendusi või kompromissi leida. Samuti võib jurist vajaduse korral osaleda korteriühistu üldkoosolekul. „Igakuised aruanded näitavad, et umbes 65% enam kui 300-st pöördumistest on oma lahenduse juba rahumeelselt leidnud,” ütles Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva-Skuratovski. Ta lisas, et nõudlus kohtuvälise vaidluste lahendamise teenuse järele on üsna muljetavaldav, sest komisjon otsib lahendust mitte ainult Lasnamäe, vaid sageli ka teiste linnaosade elanikele.

Märkimisväärne osa komisjonile esitatud kaebustest koosneb konsultatsioonidest uue korteriühistute seaduse kohta. Eelmise aasta lõpus koostati korteriühistutele tüüpdokumentide ehk põhikirja ja sisekorraeeskirja projektid, mis on korteriühistutele tasuta kasutamiseks saadaval nii eesti kui eesti ja vene keeles. „Me püüame mitte ainult ühitada vastuolulised pooled, vaid ka aidata kaasa korteriühistu juhtimisel. Väärib märkimist, et välja töötatud mudeldokumendid on majajuhtide hulgas väga nõutud, ” ütles Maria Jufereva-Skuratovski.

Komisjon ootab abivajajaid teisipäeviti ja reedeti kella 10-12 Lasnamäe linnaosa valitsuse hoones (Pallasti 54). Vajalik registreerimine tel 5625 7713 või info@progressor.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 79 = 84

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?