Nasdaq Balti fondinimekirjas noteeritakse Baltic Horizon Fundi osakud

Baltic HorizonNasdaq teatab, et kolmapäeval, 6. juulil noteeritakse Nasdaq Balti fondinimekirjas Baltic Horizon Fundi osakud. Juriidiliselt noteeritakse fond Nasdaq Tallinna turul.

Baltic Horizon Fund on äsja asutatud ja Eestis registreeritud lepinguline investeerimisfond. Fondivalitseja on Northern Horizon Capital AS. Fond investeerib otseselt või kaudselt Eestis, Lätis ja Leedus asuvasse kinnisvarasse, keskendudes eriti pealinnadele Tallinnale, Riiale ja Vilniusele. Täpsemalt saab lugeda ettevõtte kodulehelt.

„Baltic Horizon Fundi noteerimine on esimene investeerimisfondi kauplemisele võtmine Eesti turul ja seega peaks investorite jaoks tegemist olema väga rõõmustava uudisega,“ ütles Nasdaq Balti börsiteenuste juht Daiga Auziņa-Melalksne. „Börsil kaubeldavate finantsinstrumentide valiku laiendamine on üks meie prioriteete ning Baltic Horizon Fundi noteerimine on selles osas tugev samm edasi.“

„Meil on hea meel olla esimene kinnisvarafond, mis noteerib oma osakud Tallinna börsil,“ ütles Baltic Horizon Fundi fondijuht Tarmo Karotam. Listimisega plaanime juhtida suuremat tähelepanu investeerimisvõimalusele, mida pakub professionaalselt juhitud ning dividendidele orienteeritud ärikinnisvara fond. Ühtlasi on meil hea meel anda panus Baltikumi kapitaliturgude arendamisse koostöös Nasdaq-i meeskonnaga.“

Baltic Horizon Fund viis 6.-29. juunini läbi fondiosakute kombineeritud avaliku pakkumise, mille käigus pakuti kuni 30 567 018 osakut (neist 23 668 112 uut osakut ning 6 898 906 varasemate investorite omanduses olevat osakut) hinnaga 1,3086 eurot osaku kohta. Kokku märkisid investorid 22 709 723 osakut, mis rahalises vääringus vastab ligikaudu 30 miljonile eurole. Fondi netotulu pakkumise käigus müüdud osakutest on ligi 20,5 miljonit eurot.

Kokku noteeritakse Nasdaq Balti fondinimekirjas 41 979 150 Baltic Horizon Fundi osakut.

Nasdaq, Inc. on maailma juhtiv kauplemis-, börsitehnoloogia-, noteerimis-, teabe- ja avalike ettevõtete teenuste pakkuja, tegutsedes kuues maailmajaos. Maailma esimese elektroonilise börsi loojana kasutatakse meie tehnoloogiat enam kui 70 väärtpaberiturul rohkem kui 50 riigis. Ligikaudu üks kümnest väärtpaberitehingust maailmas tehakse Nasdaqi tehnoloogia vahendusel. Nasdaq on koduks enam kui 3700 noteeritud ettevõttele, mille turuväärtus on kokku üle 9,6 triljoni dollari.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC