KV.EE: Elamispindade pakkumishinnad jätkavad languse lainel

Kinnisvaraportaal KV.EEPortaali KV.EE elamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE indeks jätkab vaikset languse trendi ja on jõudnud 84,8 punktile. See on eelmisest kuust 1,3% allpool. Aastataguse ajaga võrreldes on pakkumishind siiski 7,6% kõrgemal.

Elamispindade pakkumishinna languse taga on jätkuvalt kõrge elamispindade pakkumiste arv. Portaali KV.EE elamispindade pakkumiste koguarv on 18 877. Veel käesoleva aasta alguses oli elamispindade müügipakkumisi kõigest 17 550.

Pakkumiste arvu tõusu julgustab aktiivne elamispindade turg. Kõrge tehingute arv soosib vara müüki panemist. Samuti aitab pakkumiste arvu suurenemisele kaasa korterite uusarenduste kõrge arv, mis toob pakkumisse uue korteriostja vana eluaseme.

Kõrge pakkumiste arv hoiab elamispindade hinnad surve all. Kuivõrd ostjad on turul ehk tehingute arv on kõrge, ei ole otseseks tehingute hindade languseks täna põhjust. Küll on pakkumiste laia skaala tõttu ostjate valikuvõimalus hea.

See tähendab, et ostjad ei pea lõpliku ostuotsuse langetamisega liigselt kiirustama ja nad saavad katsetada, milline on kinnisvaramüüja viimane taluvuspiir hinnast kinnishoidmise või langetamise osas.

Vaata lähemalt, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

KV.EE indeks

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC