Merko: Noblessneris algab uute kortermajade ehitus

Merko EhitusMerko ja BLRT Grupi ühise arendusprojekti raames kerkib Noblessneri sadamalinnakusse viis kortermaja kokku 161 korteri ja 14 äripinnaga.

Baltimaade parimaks linnaruumi arenduseks tunnistatud Noblessner asub Tallinnas, mere ääres Lennusadama kõrval. Kesklinnast jalutuskäigu kaugusel paiknevast kunagisest Tsaari-Venemaa tähtsaimast allveelaevade tehasest on saanud tänaseks stiilne ja kaasaegne merele avatud linnaruum.

Sadamalinnaku suurejoonelise arhitektuuriga ajaloolised tööstushooned, jahisadam, kunstigaleriid, suurepärased söögikohad ja värvikas kultuurielu on täienduseks kvaliteetsete korterite ja äripindadega korterelamutele. „Noblessneri kui unikaalse elukeskkonna arendamist on kliendid väga oodanud. Oma eelhuvi Vesilennuki projekti vastu registreeris enam kui tuhat inimest,“ kinnitas projekti arendava Merko Ehitus Eesti ja BLRT Grupi ühisettevõtte Kodusadam OÜ juhatuse liige Tiit Kuusik.

„Linnaruumina pakub Noblessner ainulaadset kogemust, seda nii ajaloolise pärandiga mereäärse asukoha, sadamalinnakus toimuva kui ka hoonete erilise arhitektuuri ja korterite läbimõeldud ruumiplaneeringute poolest,“ loetles Kuusik põhjuseid, miks Noblessnerit eelistatakse.

Noblessneri sadamalinnaku järgmiste kortermajadena ehitatakse viis kuuekorruselist hoonet (merko.ee/noblessner/vesilennuki). Aadressil Vesilennuki 18/1 ja 18/2 valmivad majad 2022. aasta lõpus ning aadressil Lennusadama 3/1, 3/2 ja 3/3 valmivad hooned 2023. aasta suvel. Viies majas on kokku 161 ühe- kuni kuuetoalist korterit ja 14 äripinda.

Avarate rõdudega majade arhitektuurse lahenduse autoriteks on KOKO arhitektid, sisearhitektuuri on loonud KAOS Arhitektid. Valgusküllaste ja keskmisest kõrgemate lagedega korterite suurused jäävad vahemikku 33–377 ruutmeetrit ning koduostja saab valida kuue siseviimistluspaketi vahel.

Noblessneri linnaväljak ja merepromenaad on üksnes jalakäijate ja kergliikluse päralt ning sadamalinnaku vahetus läheduses asub suur Kalamaja park. Kortermajade parkimiskohad rajatakse maa-alusele korrusele, mis jätab maapealse ruumi haljastatud hoovide, mänguväljakute ja puhkealade jaoks.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

13.06.2023 Kinnisvaraturu ülevaade 2023 II kvartal