Nõmmele rajatakse moodne tennisekeskus

www.tallinn.eeTallinna Linnaavaraamet kuulutab välja läbirääkimistega pakkumise spordikeskuse uuendamise eesmärgil Nõmmel asuvatele linna omandis olevatele kinnistutele hoonestusõiguse seadmiseks.

„Hoonestusõiguse seadmise eesmärgiks on muuta sealsed sise- ja välistingimustes tennisemängu harrastamise võimalused võrreldamatult paremaks. „See pika ajalooga ja aktiivses kasutuses tennisekeskus on ainus, kuid Praeguste ehitiste seisukord ja võimalused ei vasta tänapäevastele nõudmistele ja vajadustele,“ tõdes Võrk.

Hoonestaja peab koostama kinnistutele detailplaneeringu ning selle kehtestamise järel kolme aasta jooksul ellu viima. Detailplaneering peab nägema ette sise- ja välisväljakutega tennisekeskuse, sõidu- ja kõnniteed, tänavavalgustuse ja liikluskorraldusvahenditega parklad ning tehnovõrgud ja -rajatised.

Hoonestusõiguse seadmise teel tennisekeskuse nüüdisajastamise eesmärgiks on toetada elanike sportimisaktiivsuse kasvu, pakkudes paremaid sportimistingimusi ning spordivõistluste korraldamise võimalusi. „Kodulähedased sportimisvõimalused on linna oluline prioriteet spordirajatiste võrgu kujundamisel,“ rõhutas Võrk.

Tallinna linna omandis olevatele Rahu tn 3 ja Rahu tn 4a kinnistutele seatakse hoonestusõigus läbirääkimistega pakkumise teel 50 aastaks. Ühiskondlike ehitiste sihtotstarbega kinnistute kogupindala on 12 357 m².

tennisekeskuse alal peab senine funktsioon säilima, kuid tingimused tuleb muuta tänapäeva nõuetele vastavaiks,“ ütles Võrk. „Parim lahendus selle saavutamiseks on seada linna kinnistutele hoonestusõigus. Sarnast lahendust kasutasime edukalt ka Mustamäe Elamuskeskuse puhul.“

Tallinna Spordi- ja Noorsooameti valitsemisel olevatel kinnistutel paikneb sise- ja välisväljakutega tennisekeskus. Tulenevalt hoonestusest ja vabade hoonestatavate rekreatiivalade puudumisest on vaja need alad ka tulevikus säilitada põhiliselt spordi- vm vaba aja veetmise võimalusi pakkuvate ehitiste tarbeks, sõltumata kinnistu omandivormist. Nende alade muutmine detailplaneeringuga mõneks muuks, senisest kasutusest märkimisväärselt erinevaks otstarbeks (nt elamu- või ärihoonete ehituseks) ei ole üldjuhul vastuvõetav.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

+ 82 = 91

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

19.05.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine