LVM Kinnisvara: Aasta teises pooles ehitushinna tõus lõpeb

LVM KinnisvaraLVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing usub, et aasta teises pooles ehitushinna pidev tõus lõpeb. „Välistatud pole langus aasta lõpus või 2020. aasta alguses,” täpsustas ta.

Saksing sõnas, et kuigi järsk tõus statistikas ei kajastu, on ehitushinnad viimase poole aastaga kerkinud kümnendiku ja rohkemgi.

Ehitusmaht väheneb Saksingu jutu järgi eelkõige seetõttu, et kasumlikkus kahaneb. „Projektid, mis enne olid rohelises, on nüüd piiri peal. Pigem kaalutakse, kas alustada või ei,“ märkis ta.

Saksing põhjendas, et hulk eurorahale toetuvaid projekte, kus ehitajad saavad praegu tööd, hakkab lõppema. Uued suured, näiteks Rail Baltic, pole veel alanud. Olukorras, kus ehitusettevõttes on inimesed tööl, masinad liisitud, vähendab firma pigem marginaali, et täita kohustusi töötajate ja laenuandja ees.

Teiseks pole ostjad hinnatõusuga kaasa tulnud ega valmis ostma veel kallimat vara. „Need, kes tahavad oma teenust müüa, peavad leidma uued, efektiivsemad lahendused või kasumlikkuses tagasi andma,“ kinnitas Saksing.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 3 = 7

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2021 Kinnisvaraõiguse ABC