Nordecon: Tartu Kobrulehe veehaarde ja veetöötlusjaam

NordeconAS Tartu Veevärk ja AS Nordecon sõlmisid lepingu Kobrulehe veetöötlusjaama rajamiseks Tartu linna ühisveevarustussüsteemi töödeldud veega varustamiseks ning jaama sidumiseks Kobrulehe põhjaveehaarde rajatistega. Lepingu maksumus on 3,02 miljonit, millele lisandub käibemaks. Ehitustööd algavad juunis 2020 ning lõppevad juunis 2021.

„Tartu valda Tila külla ehitatava veetöötlusjaama ehitamise näol on tegu viimase aja Eesti suurima uue veehaarde rajamise projektiga, millest saab valmides Tartu linna ja lähipiirkondade ühisveevärgi oluline osa,“ sõnas Tartu Veevärk AS juhataja Toomas Kapp. „Uue veehaardega tõstame Tartu linna ja lähipiirkondade veega varustamise kindlust ning võimekust tarbimist tipptundidel paremini katta. Selle projekti elluviimine võimaldab meil asuda uuendama ka Tartu vanimat – Meltsiveski – veehaaret.“

„Tegu on viimase paari aasta suurima investeeringuga veevarustuse kindluse ja kvaliteedi tõstmiseks. Nordeconis on vajalik kompetents ja kogemus olemas ning meie jaoks on oluline, et saame panustada Tartu piirkonna jaoks sedavõrd olulise projekti teostumisse: ehitatav veehaardekompleks hakkab perspektiivis veega varustama nii Tartu valda kui osa Tartu linnast,“ sõnas Nordecon ASi juhatuse liige Ando Voogma.

Veetöötlusjaam hakkab paiknema Tartu vallas Tila külas Kobrulehe kinnistul ning veehaarde puurkaevud Kobrulehe ja Veehaarde kinnistul.

Veetöötlusjaam rajatakse ühtse hoonena koos töödeldud vee reservuaaridega (2 x 2000 m3) ja hakkab tööle kaheastmelisena. Jaamas ehitatakse välja aeratsioonisüsteem, gravitatsioonifiltrid, desinfitseerimissüsteem ja survetõstepumpla. Kaasneb valmidus pöördosmoosisüsteemi lisamiseks.

Veetootmiseks rajatakse ühe katuse alla, kolmekorruseline pumpla, veetöötlusseadmete ja reservuaaride hoone. Töödeldud vee reservuaari ja gravitatsioonifiltri basseinid rajatakse raudbetoonkonstruktsioonina, tehnoloogilise ruumi ja veetöötlusjaama teenindava hooneosa ruumid betoonplokkidest, hoone soojustatakse ja krohvitakse.

Nordeconi kontsern (www.nordecon.com) hõlmab ettevõtteid, mis on keskendunud hoonete ja rajatiste ehitamise projektijuhtimisele ja peatöövõtule. Geograafiliselt tegutsevad kontserni ettevõtted Eestis, Rootsis, Soomes ja Ukrainas. Kontserni emaettevõte Nordecon AS on registreeritud ja asub Tallinnas, Eestis. Kontserni 2019. aasta konsolideeritud müügitulu oli 234 miljonit eurot. Nordeconi kontsern annab hetkel tööd ligi 700 inimesele. Alates 18.05.2006 on emaettevõtte aktsiad noteeritud NASDAQ Tallinna Börsi põhinimekirjas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

84 − = 74

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

01.11.2021 Kinnisvaraturundus