Nordecon hakkab ehitama Tapa kaitseväelinnaku depood

NordeconNordecon ja Kaitseministeerium sõlmisid töövõtulepingu Tapale kaitseväelinnaku depoo ehituseks. Ehituse kogumaksumus on 4,75 miljonit eurot, hinnale lisandub käibemaks.

Sõlmitud lepingu raames rajab Nordecon Tapa kaitseväelinnakusse asfalt- ja killustikkattega seisuplatsid sõjaväetehnikale, garaaži, lao, õppehoone ja varjualused. Ehitustööd algavad lähiajal ning töö üleandmine on planeeritud 2017. aasta aprillis.

Rajatavaid ehitisi hakatakse kasutama Eestis asuvate NATO liitlasüksuste tarbeks ning kaitseväele hangitud jalaväe lahingumasinate CV90 hoidmiseks ja hooldamiseks.

„Tapal asub juba praegu suurim ning jätkuvalt kõige kiiremini kasvavav kaitseväe linnak,“ ütles kaitseministeeriumi infrastruktuuri osakonna juhataja Kaupo Kaasik. „Sinna koondub Eesti soomusmanöövervõime arendamine ning ka liitlaste üksused. Kogu see tehnika vajab täiendavaid seisu-, hooldus- ja remondirajatisi, mida käesoleva lepingu raames hakataksegi ehitama.“

„Kaitseministeerium on nõudlik tellija, kes sunnib ka ehitajat pingutama parema tulemuse nimel. Seni on meie koostöö sujunud väga hästi – ehitame hetkel Tapale liitlaste kasarmut ja anname selle üle juba juunikuu lõpus,“ ütles Nordecon ASi juhatuse liige Avo Ambur.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

23 − = 14

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

18.10.2021 Üürikoolitus