Nordecon: Sauel valmis 48 korteriga A-klassi energiamärgisega kortermaja

NordeconNordecon andis Estmak Capital OÜ-le üle esimese kortermaja Sauel, aadressil Kuuseheki 50. Projekti arendaja Estmak Capital on esimestele klientidele juba võtmed üle andnud. Kuuseheki elurajooni kortermajad on kolmekorruselised energiatõhusad, A-klassi energiamärgisega elumajad. Kuuseheki 50 elumaja projekteerimis- ja ehitusmaksumuseks kujunes 4 miljonit eurot. Nordecon jätkab Kuuseheki 52 maja ehitust, mis valmib 2019. aasta novembri lõpuks.

Estmak Capitali juhatuse esimehe Timofey Sukonkini sõnul sobituvad korterid Saue väljakujunenud identiteediga. „Saue on looduslähedane ja keskkonnasõbralik piirkond. Meie energiatõhus arendus on mõeldud täiendama juba olemasolevat taristut,” ütles Sukonkin.

„Mul on hea meel, et Estmak Capital valis koostööpartneriks Nordeconi: tegemist on hästi läbimõeldud arendusega ning kvaliteetne A-klassi energiamärgise standardite järgi ehitamine tagab elanikele nii kvaliteetse elukeskkonna ja madalamad üldkulud kui ka hoone pika eluea. Korteriostjate seisukohalt on kindlasti ka oluline, et majal on suur haljastatud hoov,“ rääkis Nordecon ASi juhatuse liige Ando Voogma. „Saue linn on väike roheline linnake, millel on samas väga hea ühendus Tallinnaga: uued elumajad toovad siia kindlasti juurde noori peresid, kelle jaoks on oluline elada hubases, aga samas kõikide võimalustega elukeskkonnas,“ lisas Ando Voogma.

Kuuseheki 50 kortermajas on 48 korterit, mis on 2–4 toalised. Vaivundamendil maja on 3-korruseline. Iga korteri juurde kuulub piisavalt privaatsust pakkuvate vaadetega rõdu või terrass, suuremates korterites on ka saun. Samuti on igale korterile ette nähtud vähemalt 1 parkimiskoht. Hoonel on päikesepaneelid ning hoovis elektriautode laadimiskohad. Kuuseheki 50 lähedal asuvast Saue raudteejaamast jõuab kesklinna alla poole tunniga.

Nordecon tähistab 2019. aastal 30. tegutsemisaastat. Kontsern tegutseb lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes ja Ukrainas. Rootsis osutatakse peamiselt elamute ja mitteeluhoonete ehitusteenust. Ukrainas tegutseb Nordecon eratellijatele suunatud ehituse peatöövõtu ja projektijuhtimisega hoonete valdkonnas. Kontserni tegevus Soome turul on keskendunud seni peamiselt betoonitööde alltöövõtule, kuid möödunud aastate kogemusele tuginedes alustatakse ettevalmistustöödega, et laiendada tegevust ka peatöövõtuturule.

Nordeconi kontserni emaettevõte Nordecon AS on registreeritud ja asub Tallinnas, Eestis. Kontserni kuuluvad tütarettevõtted on Eston Ehitus AS, Eurocon Ukraine TOV, SWENCN AB, Kaurits OÜ, Nordecon Betoon OÜ (kaubamärk NOBE), Nobe Rakennus OY ja Tariston AS. Kontserni 2017. aasta konsolideeritud müügitulu oli 231 miljonit eurot. Alates 18.05.2006 on emaettevõtte aktsiad noteeritud NASDAQ Tallinna Börsi põhinimekirjas.

Ettevõtja Timofey Sukonkini omanduses olev Estmak Capital on kinnisvaraarendusettevõte, mis tegeleb elamis- ja ärikinnisvara projektide arendamisega Balti riikides ning on suunatud kvaliteetsete ja kõrgtehnoloogiliste projektide väljaarendamisele.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.02.2023 Planeerimisseaduse ja ehitusseadustiku muudatused ning rakenduspraktika