Nordecon sõlmis Kaitseministeeriumiga lepingu uue õppehoone ja laohoone ehitamiseks

Nordecon AS ja Kaitseministeerium sõlmisid lepingu Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukooli õppehoone ja varustuselao projekteerimiseks ja ehitamiseks Kuperjanovi pataljoni territooriumile Võrus. Lepingu maksumuseks koos tellija varuga on 4,4 miljonit eurot ilma käibemaksuta.

„Kaitseväes teenivate inimeste õppe- ja töötingimuste parandamine on Nordeconile meeldivaks ja vastutusrikkaks ülesandeks. Uus õppehoone koos kaasaegse sisustusega ja õppetehnikaga ning samas majas asuvate majutuskohtadega toetab senisest paremini Eesti riigi paremasse kaitsevõimesse panustavate inimeste õppetööd, “ lausus Nordecon ASi juhatuse liige Avo Ambur.

Avo Amburi sõnul seovad Nordeconi ja Kaitseministeeriumit mitmed varasemad ühisprojektid. Näiteks ehitati Kuperjanovi pataljonile jalaväe väljaõppekeskus ning eelmisel aastal valmis NATO ühise õhuruumi turvamise eesmärgil Ämari lennubaasi hoonetekompleks.

Ehitatava Lahingukooli õppehoone suletud netopinna suuruseks on ligikaudu 4720 ruutmeetrit. Hoonesse tuleb 13 õppeklassi, töökohad 32 hoonet ja selles õppivaid kaitseväelasi teenindavale personalile ja 250 majutuskohta. Varustuselao juurdeehituse suletud netopinna suuruseks on ligikaudu 1240 ruutmeetrit.

Ehitustööd algavad mais ning valmib tänavuse aasta lõpuks.

Kaitseministeerium otsustas ehitada Lahingukoolile uue õppe- ja eluhoone, sest kooli praegused ruumid külje all Meegomäel on vananenud ja nende remontimine pole rahaliselt mõistlik. Edaspidi hakkab Lahingukool paiknema koos Kuperjanovi jalaväepataljoniga Taara linnakus, kuhu on viimase kümne aastaga rajatud kaitseväe moodsaim taristu.

Lahingukool koolitab kaitseväe selgroo moodustavaid vanemallohvitsere ja reservväge juhtivaid reservohvitsere.

Nordecon AS (www.nordecon.com) on 1989. aastal asutatud Eesti juhtivaid ehitusettevõtteid. Alates 2006. aasta maist on Nordecon noteeritud NASDAQ OMX Tallinna börsil. Kontserni kuulub lisaks emaettevõttele üle 10 tütarettevõtte. Kontserni konsolideeritud auditeerimata müügitulu oli 2012. majandusaastal ligi 160 miljonit eurot. Kontsern annab tööd ligikaudu 765 inimesele.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC