Nordecon: Teave osaluse omandamise kohta äriühingus

NordeconNordecon AS nõukogu on teinud 30.11.2018 otsuse omandada AS’ile Luksusjaht kuuluv 40%’line osalus SWENCN OÜ’s 42 000 Nordecon AS’i oma aktsia eest. Tehingu on 41 034 eurot arvestusega, et Nordecon AS oma aktsia väljalaskehind on 0,977 eurot aktsia kohta. Tehingu tulemusena saab Nordecon AS’ist SWENCN OÜ 100% osanik. SWENCN OÜ omab 100% Nordeconi kontserni kuuluva Rootsis registreeritud ja tegutseva ehituse peatöövõtu ettevõtte aktsiatest. Tehingu eesmärk on täisosaluse omandamine Nordecon ASi jaoks olulisel välisturul tegutsevas tütarettevõttes.

Tehingujärgselt nimetatakse uueks juhatuse liikmeks ja asendusliikmeks Maret Tambek ning juhatus jätkab koosseisseisus Priit Luman (liige), Gerd Müller (liige) ja Maret Tambek (asendusliige). Uute juhatuse liikmete ametisse nimetamisega lõppevad seniste juhatuse liikmete Sven Lennart Alpståli ja Pär Oskar Wilhelm Lundebergi volitused.

SWENCN OÜ 40% osaluse omandamine ja muudatused juhatuse kooseisus on plaanitud teostada 2018. aasta detsembrikuu jooksul.

Osaluse omandamise näol ei ole tegemist olulise osaluse omandamisega Tallinna Börsi reglemendi osa „Nõuded Emitentidele“ tähenduses. Osaluse omandamiseks tehtud tehing on samas käsitletav tehinguna seotud isikute vahel, kuna AS Luksusjaht omab enne tehingut 4 167 385 aktsia ehk 12,872% suurust osalust Nordecon AS’is. Tehingujärgselt omab AS Luksusjaht 4 209 385 Nordecon AS aktsiat. Nordecon AS’i nõukogu ja juhatuse liikmed ei ole tehingust muul viisil isiklikult huvitatud.

Tehing ei oma mõju Nordecon AS’i varadele ja kohustustele, kuna SWENCN OÜ ja tema tütarettevõtte varad ja on ka seni konsolideeritud Nordecon AS’i kui tütarettevõtted. Tehing hakkab alates 01.12.2018 avaldama mõju Nordecon AS’i emaettevõtja aktsionäridele kuuluvale kasumiosale, millesse hakatakse SWENCN OÜ ja SWENCN AB kasumit arvestama 100%’list osalust arvestades senise 60%’lise osaluse asemel.

Nordeconi kontsern (www.nordecon.com) hõlmab ettevõtteid, mis on keskendunud hoonete ja rajatiste ehitamise projektijuhtimisele ja peatöövõtule. Geograafiliselt tegutsevad kontserni ettevõtted Eestis, Ukrainas, Soomes ja Rootsis. Kontserni emaettevõte Nordecon AS on registreeritud ja asub Tallinnas, Eestis. Kontserni 2017. aasta konsolideeritud müügitulu oli 231 miljonit eurot. Nordeconi kontsern annab hetkel tööd ligi 700 inimesele. Alates 18.05.2006 on emaettevõtte aktsiad noteeritud Tallinna Börsi põhinimekirjas.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC