Ober-Haus: hinnaindeks 11/2010

Ober-HausOber-Hausi Kinnivara korterite hinnaindeks näitab, et käesoleva aasta novembris langes pinnaühiku hind võrreldes oktoobriga -1.9%. Tallinnas langes keskmine ruutmeetri hind -5.2%, olles eelneval kuul tõusnud +7.6%.

Linnaosades olid hinnaliikumised üsna erinevad, näiteks Kesklinnas langes ruutmeetri hind -5.7%, kuid Lasnamäel tõusis +4.2%. Suuremat statistilist hinnaliikumist võis täheldada Tallinnas Nõmme (-23.6%) ja Pirita linnaosas (+19%) ning Jõhvis (-36%). Kuna korteriturg nendes piirkondades on oluliselt madalama likviidsusega, siis suuremat kaalu nende piirkondade tehingud indeksi muutumisse ei anna ja kindlasti ei näita nii suured protsentuaalsed statistilised kõikumised ühes kuus mingit trendi, kuna tehingute arv on liiga väike ja tehingute struktuu tervikuna väga erinev.

Ober-Haus Kinnisvara kajastatud 12 piirkonna summeeritud tehingute arv kasvas võrreldes eelmise kuuga +18% (kokku 817 tehingut), mis on käesoleva aasta suurim tehingute arv ühes kuus.

Aastases võrdluses on pinnaühikute hinnad tehingute põhjal tõusutrendis, kuid Eestis tervikuna on müügipakkumiste hulk kasvanud ca 20%. 2009. aasta sama ajaga võrreldes on kaalutud keskmine pinnaühiku hind tõusnud hinnaindeksi järgi 11.3%.

Ober-Hausi Hinnaindeksi kalkuleerimise meetodid

Hinnaindeks baseerub Maa-ameti avalikul statistikal ja katab eraldi kõiki Tallinna linnaosasid, lisaks Tartut, Pärnut, Jõhvit ja Narvat (kokku 5 linna) ning võtab arvesse, et eri piirkondades tehakse erinev arv tehinguid. Indeksi presenteerimise alguspunktiks on jaanuar 2004.

Lisadena graafikutes toodud pinnaühiku hinna muutus ei tähenda üheselt kõikide korterite ühtlast hinnaliikumist tervikuna, kuna keskmise arvutamisel ei ole tehingute struktuur kunagi ühesugune vaid varieerub kuust kuusse.

Rain Rätt
Analüütik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

42 − 37 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?