OECD prognoosib Eesti majanduskasvu kiirenemist 3,1 protsendini aastal 2015

Täna avalikustatud Majanduskoostöö ja arengu organisatsiooni (OECD) kevadprognoosis kasvab Eesti majandus 2014. aastal 1,2%, mis on samal tasemel euroala hinnangulise keskmise kasvuga käesoleval aastal. Tulevaks aastaks ennustatakse Eestile OECD ja euroala keskmisest oluliselt tugevamat 3,1-protsendist majanduskasvu.

Majanduskasvu toetab põhiliselt palgatõusust tulenev eratarbimine, sest eksporti pärsivad Soome olukord ja Ukraina-Venemaa kriisi põhjustatud ebakindlus.

Tööpuudus võib OECD hinnangul tänavu seoses ebakindla väliskeskkonnaga veidi tõusta, kuid langeb 2015. aastal 8,5 protsendini, mis on oluliselt parem euroala keskmiseks prognoositud 11,4 protsendist 2015. aastal. OECD soovitab muuhulgas Eestil kaaluda aktiivsete tööturumeetmete (koolitused, praktika jne) mahu suurendamist ning tegeleda madalapalgaliste maksukoormuse langetamisega, et vähendada struktuurset tööpuudust.

„Eesti reformipoliitika toetamise juures osutab OECD tööjõumaksude probleemile. Oleme madalapalgaliste maksukoormuse osas vastanud maksuvaba miinimumi tõstmisega,“ ütles rahandusminister Jürgen Ligi. „Ent meie struktuurne probleem on laiem, puudutab ka kõrgemapalgalisi töökohti ja investeeringuid, mistõttu tulevast aastast alanevad ka töötuskindlustusmakse ja tulumaksu määr.“

Eesti inflatsioon püsib 2014. aastal madalal, euroala keskmisega samal tasemel: 0,7% ning kiireneb tugevneva majanduskasvu toel 2015. aastal 1,7 protsendini, mis jääb madalamaks OECD keskmisest inflatsiooniprognoosist (1,9%).

OECD prognoos: http://www.oecd.org/eco/outlook/economicoutlook.htm

Eesti osa kokkuvõte: http://www.oecd.org/eco/outlook/estonia-economic-forecast-summary.htm

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2023 Detailplaneeringute koostamine ja menetlemine