Omanike Keskliit: Elering olgu eeskujuks talumistasude maksmisel

EleringEesti Omanike Keskliit tervitab AS Eleringi otsust hakata maksma talumistasu elektriliinide kaitsevööndi maamaksu ulatuses.

EOKL juhatuse esimehe Priidu Pärna sõnul on see Taavi Veskimäe väike samm õiges suunas, et lõpetada põhiseadusvastane olukord, kus eraõiguslikud võrguettevõtted kasutavad eraomandit sisuliselt tasuta.

EOKL juhatuse esimehe Priidu Pärna sõnul on see Taavi Veskimäe väike samm õiges suunas, et lõpetada põhiseadusvastane olukord, kus eraõiguslikud võrguettevõtted kasutavad eraomandit sisuliselt tasuta. Loodame, et maamaksu kompenseerimist alustavad Eleringi eeskujul ka kõik teised võrguettevõtted.

Riigikohus tunnistas juba 2012.a õiguskantsleri taotlusel põhiseadusvastaseks riigi kehtestatud talumistasud, mis olid naeruväärsed ja tähendasid enamasti sentide maksmist maaomanikele. Riigikohus oli seisukohal, et talumistasu peab katma maaomaniku otsesed kulud ja lisaks sisaldama kohast hüvitist maa kasutamise eest. Võrguettevõtjad on rohkem kui 2,5 aastat oodanud tulutult valitsuse poolt uute määrade kehtestamist, kuid pole ka ise kohast tasu asunud maksma.

Pärna sõnul on justiitsminister Reinsalu nüüd lubanud selle rohkem kui 10 aastat kestnud põhiseaduslike vaidluste saaga lahendada ning esitada valitsusele sel sügisel oma ettepanekud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

4 + 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!