Omanike Keskliit: Raudtee tulgu läbi Nabala

nabala Omanike Keskliidu volikogu arutas seoses avalikkuse ees taaskord tõstatatud Rail Balticu võimaliku asukoha teemaga raudtee trassikoridori variante ja toetab rahandusministri ettepanekut kaaluda kiirraudtee rajamist läbi Nabala looduskaitseala.

EOKL juhatuse esimehe sõnul on loodusvarad ja omandiõigus mõlemad põhiseadusega kaitstud hüved ning neid tuleb võrdselt kaalukausile panna.

Ei ole õige mantra, et looduskaitselised huvid on automaatselt kõrgemad teistest avalikest ja erahuvidest. Väheasustatud Nabala kaudu raudteed rajades on teekoridor eraomandit ja inimesi kõige vähem koormav ja tee kõige sirgejoonelisem, mistõttu on selle rajamine ja hooldamine kümneid miljoneid eurosid odavam maksumaksjale.

EOKL volikogu esimehe Anto Raukase sõnul ei toetanud Teaduste Akadeemia sellisel kujul Nabala looduskaitseala rajamist ning raudtee saab optimaalseimalt ehitada ka läbi looduskaitseala, kus puudub tiheasustus, kuid samas on võimalik tagada looduskaitseliste eesmärkide saavutamine. Omanike esindusorganisatsiooni arvates on Eestis omand ülekitsendatud ning keegi ei kompenseeri neid kitsendusi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

56 − 49 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.05.2022 Kinnisvara arendusprojekti juhtimine