Eesti Omanike Keskliit valis esimeheks notar Priidu Pärna

Eesti Omanike Keskliit / EOKL15.11.2016. a. toimunud Omanike Keskliidu üldkoosolekul valiti vabaühenduse esimeheks Tallinna notar Priidu Pärna, kes on olnud ka pikaajaline Justiitsministeeriumi kantsler ning Juristide Liidu president.

Priidu Pärna lubas olla kodu- ja maaomanikele advokaat, kes seisab nende õiguste piiramise ning omanikke koormava ebaõiglase seadusloome vastu.

Üldkoosolek valis ka uue juhatuse, kuhu lisaks Pärnale kuuluvad Andry Krass, Priit Värk, Tõnu Toompark,   ja uue volikogu koosseisu, mille esimeheks sai akadeemik Anto Raukas.

Lisaks võttis üldkoosolek vastu ühisavalduse, milles sõnastas viis seisukohta, millest uus valitsus peaks lähtuma. Pärna sõnul on ootavad sajad tuhanded kinnisvaraomanikud, et valitsus ei puuduta kodualuse maamaksu vabastust; ei kehtesta uusi kinnisvaramakse ega kodukulusid tõstvaid aktsiise; suurendab kortermajade aga ka üksikelamute renoveerimistoetusi; kaasajastab senise jäiga üüriseadustiku; kehtestab põhiseaduspärased tehnorajatiste talumitasud ning looduskaitseliste piirangute hüvitamise korra ning Rail Balticu rajamisel järgitakse maaomanike õigustatud huve.  

Omanike Keskliit on 1994. aastal asutatud Eesti Õigusjärgsete Omanike Liidu järglane, kellega on liitunud ligi 64 000 korteri- ja eramaja omaniku.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

+ 83 = 87

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest