Pärnu kauneimad kodud valitud

Tänasel linnavalitsuse istungil kinnitati konkursi „Kaunis kodu“ võitjad. Parima heakorrastusega väikeelamud Pärnu linnas on Suur-Kuke 64b, Madara 8, Kesk 8a ja Merimetsa 107a. Korruselamutest leidis äramärkimist Mai 11 KÜ Lõoke, teenindusettevõtetest paistis eriliselt silma Villa Wesset. 

Pärnu linn osaleb juba 15. aastat Eesti kodukaunistamise ühenduse korraldataval konkursil „Eesti kaunis kodu“. Selgi aastal käis Pärnu linna komisjon juuli, augusti ja septembrikuu jooksul linnas ringi ja valis välja kõige ilusamad kodud.

„Kesk 8a paistis silma oma väikese aga väga huvitavalt kujundatud aia poolest,“ ütleb linnaaednik ja komisjoni liige Piret Unn „Mainiksin selles piirkonnas ära ka Kesk 30, Kesk 13, Soo 8b, Kadri 22c, Luha 33, ja Lõo 8.“

„Madara 8 on sarnaselt naabritele väga puhta aiakujundusega – esinduslik majaesine, maitsekalt kujundatud tagaaed. Samas tahaks ära mainida ka Timuti 4, Madara 7, Lepiku 15, Lepiku 8, Kibuvitsa 38, Tihniku 5, Tulika 10, Tamme 13, Rohu 56,“ kommenteerib väljavalituid linnaaednik.

Merimetsa 107a jäi konkursikomisjonile silma suure aia ning huvitava majaesise kujundusega. Žürii mainis sellest piirkonnast ära ka Männimetsa tee 8, Tormi 2, Järva 21, Karu 1, Tormi 7.

„Suur-Kuke 64b paistis juba eelmisel aastal silma ning meil oli soov teda juba siis võitjaks tunnistada, aga osa komisjoni liikmeist arvas, et ootame veel, las kasvab ning sel aastal saigi maja ühiselt välja valitud,“ kommenteerib Unn. Samas piirkonnas jäid komisjonile silma ka Villa 7, Jõe 1.

Korterelamu kategoorias tunnistati võitjaks Mai 11 ridaelamute maja. „Selle lopsakas haljastus ei saa tuimaks jätta ühtegi möödujat, väga kenasti taimestatud maja eest ja tagant,“ ütleb linnaaednik. Ka kiideti kortermaju Papiniidu 27, Papiniidu 31, Mai 53, Villa 9.

Kaunima Teenindusettevõte tiitli sai sel aastal Villa Wesset (Supeluse 26), kus on nii maja, terrassi kui ka haljastuse eest väga ilusti hoolitsetud. „Üldmulje on esinduslik, jätab hinge sooja tunde,“ ütleb Unn ja lisab, et ta kiidaks jätkuvalt ilusa hoolduse eest ka AS Taunex Auto ettevõtet Lille tn 2a.

Kaunimad kodud selgusid konkursikomisjoni töö tulemusena. Komisjoni kuulusid lisaks linnaaednikule ka linnakunstnik Janno Poopuu, heakorraspetsialist Arvo Kase ja MTÜ Selts ’’Raeküla’’ Raeküla linnaosa esindaja Kristi Raidla. Kauni kodu konkursi eesmärgiks on tunnustada ja väärtustada linnakodanike tehtud tööd. Väljavalitud väikeelamuid ja korruselamut tunnustatakse 127 euro suuruste auhindadega.

Kodukaunistamise liikumine sai alguse 4. mail 1935 aastal. 1938. aastal asus liikumise etteotsa president Konstantin Päts. Tollal korraldati nii linnades kui ka asulates, ettevõtetes ja asutustes heakorraalaseid konkursse, hoogtööpäevi. Selgitati välja rajoonides kaunimad kodud, paremini heakorrastatud asutused, ettevõtted jne.

Uuesti hakati kodukaunistamisele pöörama laiahaardelisemalt tähelepanu alates 1997. aastast. Sellest aastast asus härra Lennart Meri Vabariigi Presidendina üle-eestilise kodukaunistamise liikumise vedajaks ja patrooniks. Täna on patrooniks Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC