Pindi Kinnisvara: Kas Põhja-Tallinn ja Nõmme on tõesti odavaimad linnaosad?

Pindi KinnisvaraKinnisvaraturg ei jätka üllatamast – aasta algusest on kõige madalama korteriomandite tehinguhinnaga olnud kõrgelt hinnatud Nõmme ja Põhja-Tallinna linnaosad.

Kui veel aasta lõpus oli Põhja-Tallinna korteritehingute keskmine ruutmeetrihind 2200 eurot, siis praeguseks on see langenud 1730 eurole ruutmeetri kohta. Nõmmel aga on keskmine korteriomandite tehinguhind langenud tasemele 1584 €/m². Mis toimub?

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman ütles, et Põhja-Tallinn ja Nõmme on jätkuvalt hinnatud piirkonnad, kuid mõlema linnaosa madalal hinnal on oma lugu. „Põhja-Tallinn on suur ja lai ning kui mingitel kuudel tehakse rohkem tehinguid näiteks Kopli asumi vanema elamufondiga, siis keskmine tehinguhind ongi madalam. Kuudel, mil tehingute kese nihkub Kalamajja ja uusarendustesse, viskab hinna jälle üles,“ selgitas Sooman.

„Nõmme puhul on asi eriti lihtne – lõviosa Nõmme linnaosa korteritest paiknevad Männikul vanades paneelmajades, mis ei ole väga nõutud kaup. Nõmme tervikuna on jätkuvalt kõrges hinnas vaikust ja looduslähedust pakkuva linnaosana,“ lisas ta.

Linnaosa Keskmine tehinguhind €/m², veebruar 2020*
Kesklinn 2660
Pirita 1990
Kristiine 1969
Lasnamäe 1949
Mustamäe 1900
Haabersti 1887
Põhja-Tallinn 1730
Nõmme 1584
* Seisuga 11.03.2020

Allikas: Maa-amet

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 30 = 31

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

20.09.2021 Kuidas edukalt kliendisuhtlust juhtida?