Pindi Kinnisvara: 2017 vs 2018 märtsikuude võrdlus on kinnisvaraturul nutune

Pindi KinnisvaraTavapärane oodatud kevadine kinnisvaraturu aktiveerumine jäi seekord märtsis ära – mullu samal ajal tehti Eestis 31% rohkem korteritehinguid!

Tänavu märtsis tehti 17 suuremas linnas 1182 korteriomanditehingut. Võrdluseks – 2017. aasta märtsis tehti indeksilinnades 1548 korteriomandi tehingut ehk suisa 31% rohkem!

17 suurema linna korteriomandite tehinguid koondav Pindi langes märtsis 2% võrra, tehingute kaalutud keskmiseks hinnaks oli 1402 € ruutmeetri kohta. Veebruaris oli antud suurus korrigeeritud andmetel 1431 €/m².

Pindi müügipartner ütles, et korterite on paljudes linnades piiripealsed. „On tõsi, et kevadeti turg aktiveerub, sest ilusad ilmad ja sulanud lumi suunab inimesi pesa punuma. Tänavune märts oli aga erandlik, sest esiteks oli märts väga külm kuu ja teiseks on hinnad niivõrd piiripealsed, et paljud pered lükkavad oma ostuotsuseid edasi või muudavad neid,“ selgitas Sooman. „Nõudlus pole kuskile kadunud, kuid pidev elukalliduse tõus ja toidukorvi maksumus jätavad üha vähematele peredele võimaluse raha kõrvale panna ja tunda ennast laenu võttes turvaliselt, seda eelkõige madalama sissetulekuga piirkondades,“ ütles ta.

Võrreldes hinnatipuga detsembris 2017 on languses 8 protsendiga. Võrreldes viimaste aastate madalaima punktiga juulis 2009. aastal (624,2 €/m²) on Pindi Indeks 125 protsendi võrra kõrgemal.

Pindi koostatud võtab arvesse kõigis maakonnakeskustes, lisaks ning Narva linnas tehtud korteriomandite ostu-müügitehingute kaalutud keskmise ruutmeetrihinna. Tegemist on väärtusega, mis hõlmab ligi 800 000 elaniku eluaset läbi enam kui kümne aastase ajaloo.

2017 vs 2018: märtsikuude võrdlus on kinnisvaraturul nutune

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

38 − = 35

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.05.2022 Kinnisvara arendusprojekti juhtimine