Pindi Kinnisvara: Kinnisvaraindeks langes neljandat kuud järjest

Pindi Kinnisvara17 suurema linna tehinguid koondav Pindi Indeks langes aprillis 1,7% võrra, tehingute kaalutud keskmiseks hinnaks oli 1379 eurot ruutmeetri kohta. Märtsis oli antud suurus korrigeeritud andmetel 1402 €/m².

Indeks on languses neljandat kuud järjest. Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman ütles, et indeksi languse taga on väiksemate linnade suurenenud tehinguaktiivsus. „Tallinna ja Tartu korteriturg on saavutanud tasakaalupunkti ja tehingute arv ei kõigu palju, kuid ka paljudes väikelinnades on kunagisest majanduskriist saadud haavad lõplikult lakutud ning neis on hakatud rohkem tehinguid tegema. Muude piirkondade madalamad hinnad mõjutavad aga tervet indeksit,“ lisas Sooman.

Kui tänavu märtsis tehti indeksilinnades 1182 korteriomandi tehingut, siis aprillis oli tehingute arv 1249. Võrdluseks- 2017. aasta aprillis tehti indeksilinnades 1065 korteriomandi tehingut.

Võrreldes varasema hinnatipuga detsembris 2017 on indeks languses 9 protsendiga. Võrreldes viimaste aastate madalaima punktiga juulis 2009. aastal (624,2 €/m²) on Pindi Indeks 121 protsendi võrra kõrgemal.

Pindi Kinnisvara koostatud hinnaindeks võtab arvesse kõigis maakonnakeskustes, lisaks Kohtla-Järve ning Narva linnas tehtud korteriomandite ostu-müügitehingute kaalutud keskmise ruutmeetrihinna. Tegemist on väärtusega, mis hõlmab üle 800 000 elaniku eluaset läbi enam kui kümne aastase ajaloo.

http://www.pindi.ee/2018/05/18/kinnisvaraindeks-langes-neljandat-kuud-jarjest/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

11 + = 21

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2021 Kinnisvaraõiguse ABC