Pindi Kinnisvara: Korteritehingute arv hüppas järsult üles

Pindi KinnisvaraKorteritehingute arv tegi oktoobris buumijärgselt teise tulemuse- üle 1500 korteriomanditehingu on viimase 10 aasta jooksul ühes kuus tehtud varem vaid korra.

Eesti suuremate linnade korterite ruutmeetrihinda seirav Pindi Indeks tõusis oktoobris 2,8% võrra, tehingute kaalutud keskmiseks hinnaks oli 1427 eurot ruutmeetri kohta. Septembris oli antud suurus korrigeeritud andmetel 1389 €/m².

Kui tänavu septembris tehti indeksilinnades 1249 korteriomandi tehingut, siis oktoobris oli tehingute juba arv 1546.

Viimati oli nii kõrge tase 2017. aasta märtsis, mil tehti 1548 tehingut. Sellele eelnevalt oli sama suur tehingute arv alles 2007. aasta maikuus, vahetult enne kinnisvaraturu kriisi algust.

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman ütles, et väga suure mõjuga oli Tallinna linn, kus tehti oktoobris üle 900 korteriomanditehingu. „Mõned suuremad arendusprojektid said valmis ning ka järelturul ostetakse usinalt, aga ka paljudes väiksemates linnades on näha aktiivsuse kasvu,“ selgitas ta. „Turg ei ole ülikuum, aga head asjad ostetakse kiirelt ära,“ ütles ta.

Võrreldes varasema hinnatipuga detsembris 2017 on indeks languses 6 protsendiga. Võrreldes viimaste aastate madalaima punktiga juulis 2009. aastal (624,2 €/m²) on Pindi Indeks 129 protsendi võrra kõrgemal.

Pindi Kinnisvara koostatud hinnaindeks võtab arvesse kõigis maakonnakeskustes, lisaks Kohtla-Järve ning Narva linnas tehtud korteriomandite ostu-müügitehingute kaalutud keskmise ruutmeetrihinna. Tegemist on väärtusega, mis hõlmab üle 800 000 elaniku eluaset läbi enam kui kümne aastase ajaloo.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC