Pindi Kinnisvara: Pindi Indeks langes jälle, korterihinnad tipust -11%

Pindi KinnisvaraKorterite ruutmeetrihinda seirav Pindi Indeks langes augustis 1,4% võrra, tehingute kaalutud keskmiseks hinnaks oli 1351 eurot ruutmeetri kohta. Juulis oli antud suurus korrigeeritud andmetel 1370 €/m². Langus on väldanud 3 kuud järjest.

Kui tänavu juulis tehti indeksilinnades 1240 korteriomandi tehingut, siis augustis oli tehingute arv 1305. Võrdluseks- 2017. aasta augustis tehti indeksilinnades 1432 korteriomandi tehingut.

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman ütles, et indeksi stabiilse languse taga on Tallinna tehingute vähenemine võrreldes teiste maakonnakeskustega. „Hinnad on kõrged ja inimestel on valiku tegemisega aega, see võtab hoogu maha. Teisalt on ainuüksi Eesti kodumajapidamistel kontodel 7,2 miljardit eurot vaba raha, mis ammu enam intressitulu ei teeni, seega on karta, et vahepeal rahvusspordiks muutunud kinnisvarasse investeerimine tõuseb uuesti tuhast,“ ütles ta. „Paraku on nii, et kui mingi asi väga populaarseks muutub ja liiga kalliks läheb, on ka tulevase kollapsioht suurem,“ selgitas Sooman.

Võrreldes varasema hinnatipuga detsembris 2017 on indeks languses 11 protsendiga. Võrreldes viimaste aastate madalaima punktiga juulis 2009. aastal (624,2 €/m²) on Pindi Indeks 117 protsendi võrra kõrgemal.

Pindi Kinnisvara koostatud hinnaindeks võtab arvesse kõigis maakonnakeskustes, lisaks Kohtla-Järve ning Narva linnas tehtud korteriomandite ostu-müügitehingute kaalutud keskmise ruutmeetrihinna. Tegemist on väärtusega, mis hõlmab üle 800 000 elaniku eluaset läbi enam kui kümne aastase ajaloo.

Pindi Indeks langes jälle, korterihinnad tipust -11%

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC