Piritale rajatav ärihoone muudab ranna lähedal parkimist

TallinnPiritale Merivälja tee 33 ehitatakse ärihoone, mis muudab piirkonnas parkimiskorraldust, kuid ei tohiks vähendada parkimiskohtade arvu.

Pirita rannaala naabrusse aadressile Merivälja tee 33, kus praegu asub avalikus kasutuses olev parkla, peaks lähiaastal kerkima büroo- ja ärihoone. See on ajendanud paljusid piritalasi küsima, mida sinna täpsemalt ehitatakse ja kuhu saavad randa tulijad jätta oma sõiduki.
Pirita linnaosa vanema Tõnis Liinati sõnul on detailplaneerigu kohaselt tegemist 2,82 hektari suuruse arendusalaga vana ja uue Merivälja tee vahel. Tema sõnul peaks ka pärast hoone valmimist osa parkimiskohti jääma avalikku kasutusse ning plaanis on uusi parkimiskohti rajada Mähe-Kaasiku teele.

Parkimistaskud Mähe-Kaasiku teele
“Merivälja tee 33 ärihoone valmimisega otseselt parkimiskohti vähemaks ei jää, kuid muudatusi tuleb,” möönis linnaosavanem. “Pirita ranna külastajate jaoks, kes tulevad autodega, on plaanis rajada Mähe-Kaasiku teele parkimistaskud ning muuta tee ühesuunaliseks,” selgitas Liinat. “Millised on parkimisvõimalused Pirita rannaala vahetus läheduses, on seotud kogu rannaala detailplaneeringuga,” lisas Liinat. Ta kinnitas, et Pirita promenaadi äär ja Supluse puiestee jäävad linna kasutusse.
Ärimaa sihtotstarbega Merivälja tee 33 kinnistu pindala on 12 298 m². Alale võib ehitada kuni kahekorruselise ärihoone, mille kõrgus maapinnast ei ületa 11 meetrit. Hoone arendaja on Ülemiste Ärimaja OÜ.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 2 = 8

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.01.2022 Kuidas edukalt kliendisuhtlust juhtida?