Planeeringud Tartu volikogu istungil

TartuVolikogu kehtestas 2007. aasta mais algatud teemaplaneeringu “Supilinna linnaosa miljööväärtusega hoonestusala kaitse- ja kasutamistingimuste ning linnaosa maa- ja veealade üldiste kasutamis- ja ehitustingimuste täpsustamine ning täiendamine”.

Planeeringuala pindala on ligi 50 hektarit ja see paikneb Emajõe, Kartuli, Oa, Marja, Herne, Meloni, Kauna, Tähtvere ja Kroonuaia tänava vahelisel alal. Teemaplaneeringu eesmärk on tagada kaitse- ja kasutamistingimustega Supilinna miljööväärtusliku hoonestusala ja seda kujundavate ehitiste, krundistruktuuri, maastikuelementide ja miljöö eripära ning avanevate kaug- ja sisevaadete säilimine.

Supilinna moodustab peamiselt 19. sajandil ja 20. sajandi esimesel poolel väljakujunenud tänavatevõrk ja hoonestus, mida on pärast II maailmasõda täiendatud enamjaolt individuaalelamute ning pärast Eesti taasiseseisvumist ka uute korterelamutega.

Tutvu planeeringuga:

Kehtestati kortermajade piirkondade parkimise teemaplaneering

Volikogu kehtestas Tartu linna üldplaneeringu teemaplaneeringu “Vabaplaneeringuga alade parkimispõhimõtted”.

2011. aasta detsembris algatatud planeeringu ülesanne on pakkuda terviklikku lahendust parkimisprobleemide leevendamiseks Annelinnas ja teistes suurte kortermajadega piirkondades.

Planeeringu peamine eesmärk on tihedalt asustatud linnaosade elukeskkonna kvaliteedi tõstmine, tagades ühelt poolt piisavad juurdepääsu- ja parkimisvõimalused, teisalt ka haljastuse ning mänguväljakute osakaalu.

Planeeringus on määratud parkimisehitiste maa-alad ning antud võimalus olemasolevate parkimisalade laiendamiseks või uute parkimiskohtade rajamiseks. Samuti käsitleb planeering ka kergliiklusteede võrgustiku arendamist ning pakub võimalusi ühistranspordi atraktiivsuse tõstmiseks.

Teemaplaneering hõlmab alasid kogupindalaga ligi 28 ruutkilomeetrit, kus elab enam kui 40 000 tartlast.

Tutvu planeeringuga:

Detailplaneeringud

Volikogu tunnistas osaliselt kehtetuks mitmed planeeringud, millega alates 1978. aastast kavandati Sangla tänava rajamist Veeriku linnaosa ühe peatänavana. Tartu linn ei soovi Sangla tänava läbimurret rajada, kuna valdavalt eramutega alale magistraaltänava rajamine ei ole piisavalt põhjendatud ning liiklusuuringute järgi on vajadus selle teekoridori järgi kadunud.

Volikogu võttis vastu Kalevi tn 47, Kalevi tn 51 ja Päeva tn 23// 25 kruntide detailplaneeringu. Planeeritava ala suurus on ligi 6000 m² ja see asub kesklinnas Karlova miljööväärtusega hoonestusala piirides.

Planeeringuga on ette nähtud uute kruntide moodustamine ja ehitusõigus üksikelamute ehitamiseks. Avalik väljapanek on 7. oktoobrist kuni 20. oktoobrini Tartu infokeskuses raekojas.

Volikogu kehtestas Rebase tn 18a krundi detailplaneeringu. Planeeritav krunt pindalaga 604 m² paikneb Karlova linnaosas Sõpruse silla vahetus läheduses. Planeeringuga on määratud ehitusõigus tanklale ning tanklat ja paadisadamat teenindavale hoonele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

55 − = 48

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?