Põhja-Tallinn saab kaasaegse tervisekeskuse

TallinnReedel, 27. novembril asetati nurgakivi Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH) uuele Põhja-Tallinna tervisekeskusele, mis ehitatakse endise polikliiniku asemele.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul alustas aastate eest kaasaaegsete tervisekeskuste rajamisega linnaosadesse, et tagada linlasele hästi kättesaadav tervishoiuteenus oma kodu lähedal. „Nii on uued tervisekeskused, kus on ühendatud nii esmatasandi kui ka eriarstiabi kõige tänapäevasemal viisil, rajatud Mustamäele ja Haaberstisse ning järgmise aasta lõpuks valmib kaasaegne terviseasutus ka Põhja-Tallinnasse,“ märkis Kõlvart. „Ent lisaks piirkondlike tervishoiuteenuse parendamisele jätkab linn ka Tallinna Haigla suurprojekti ettevalmistustöödega, et luua Tallinnasse kaasaegne meditsiinilinnak kõrgema ravietapi haiglate standarditest lähtuvalt.“

LTKH juhatuse esimees Imbi Moks täpsustas, et uude Põhja-Tallinna tervisekeskusesse on planeeritud ruumid kaheksale perearstikeskusele, milles on nimistuga perearste kokku 12, samuti mitmetele LTKH eriarstidele ja erialaspetsialistidele. „Praeguste plaanide kohaselt hakkavad lisaks perearstidele tervisekeskuses vastuvõtte tegema hambaarstid, endokrinoloog, nina-kõrva-kurguarst, sisehaiguste arst, kirurg, uroloog, nahaarst, taastusarst, psühhiaater, samuti õed, ämmaemandad, füsioterapeut, massöör ja psühholoog,“ ütles Moks. „Hoonesse tuleb ka röntgen- ja ultraheliuuringute tegemise ja laboriuuringuteks vajalike proovide andmise võimalus.“

Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaiu sõnul on tal on hea meel, et saab uue tänapäevase tervisekeskuse ja linnaosa elanikel on tervisekeskuse projekti vastu suur huvi. „Põhjatallinlased väga ootavad uut tervisekeskust ja nüüd saame tõdeda, et ehitustööd on jõudnud järgmisse etappi,” lisas Järvelaid.

Tervisekeskuse arhitektuurse lahenduse autor on arhitekt Indrek Saarepera (OÜ Arhitektuuribüroo Visuaal), projekteeris Esplan OÜ ning hoonet ehitavad OÜ Mapri Ehitus ja OÜ Vanalinna Ehitus. Põhja-Tallinna tervisekeskuse rajamine rahastatakse osaliselt Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest ja samuti LTKH omavahenditest. Ligi 5500 ruutmeetri suuruse tervisekeskuse ehitus läheb maksma ca 5,7 miljonit eurot. Plaanide järgi valmib tervisekeskus 2021. aasta teises pooles.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC