Põhja-Tallinn saab tänapäevase tervisekeskuse

Märtsis algab Sõle tänaval asuva polikliiniku lammutamine, et samale kohale saaks rajada uue tänapäevase tervisekeskuse. Praeguste plaanide kohaselt peaks uue hoone lõppema 2021. aasta sügisel ning saab uksed avada sama aasta lõpus.

Senise polikliiniku asemele ehitatavasse keskusesse on planeeritud kokku ca 4700 ruutmeetrit köetavat pinda, millele lisandub 0-korrusel asuv kinnine autoparkla, milles on üle 20 parkimiskoha. Hoone on võrreldav 2018. aastal avatud tervisekeskusega, mis kuulub samuti Lääne-Tallinna keskhaiglale.

Põhja-Tallinna vanema Peeter Järvelaidi kinnitusel saab Põhja-Tallinna linna kaasaegsemaks meditsiiniasutuseks.
„Tegemist on kauaoodatuima objektiga Põhja-Tallinnas. Meie kiire arengu ja elanike arvu tõusu silmas pidades on sellise tervisekeskuse rajamine hädavajalik. Kindlasti vaatab üle ühistranspordi graafikud ja ka parkimisvõimalused, et tagada mugavat liigipääsu,“ ütles Järvelaid.

„Koos perearstidega, kes praegu töötavad aadressil Sõle 63 asuvas hoones, hakkavad uues tervisekeskuses tööle mitmed eriarstid, näiteks endokrinoloog, lastearst, nina-kõrva-kurguarst, sisehaiguste arst, kirurg, uroloog, nahaarst, samuti õed ja ämmaemandad. Senisest suurem osakaal saab olema õendusspetsialistide iseseisval tööl patsientidega. Planeeritud on ka psühhiaatrite, vaimse tervise õe ja psühholoogi vastuvõtud,“ ütles Lääne-Tallinna Keskhaigla ambulatoorse eriarstiabi juhataja dr Anneli Karu tervisekeskusesse planeeritud teenuste kohta.

Oluline osa saab olema taastusravil, mille järele kasvab. Tervisekeskusesse on planeeritud ka taastusarsti, füsioterapeudi, massööri ja taastusraviõe vastuvõtud.

Praeguseks on mitmed spetsialistid vanas polikliinikus juba tegevuse lõpetanud ning jätkavad vastuvõtte Lääne-Tallinna keskhaigla teistes üksustes. Näiteks toimub ravikindlustamata Tallinna elanikele mõeldud vastuvõtt alates käesolevast veebruarist tervisekeskuse ruumides (aadressil Jaama 11), samuti on polikliinikus vastuvõtte teinud hambaarstid kolinud tervisekeskuse ( tee 179) ja Pelgulinna naistenõuandla (Sõle 23) ruumidesse.

polikliinikus töötavad perearstid hakkavad polikliiniku sulgemise järel kuni uue tervisekeskuse valmimiseni vastuvõtte tegema Pelgulinna sünnitusmaja ruumides (aadressil Sõle 23). Kõige täpsema info oma perearsti plaanide kohta saavad patsiendid otse oma perearstilt.

Leidmaks uuele tervisekeskusele parima nime, korraldas Lääne-Tallinna keskhaigla koos Põhja-Tallinna linnaosa valitsusega eelmisel aastal rahvaküsitluse. Küsitlus oli leitav veebis, kuid vastata sai ka paberkandjal polikliinikus kohapeal. Ülekaalukalt, ligi pool vastanutest leidis, et tervisekeskus peaks olema nimetatud linnaosa järgi ehk kandma nime Põhja-Tallinna tervisekeskus. Samas kolmandik vastanutest pidas sobivaimaks nimeks Pelguranna tervisekeskus. Alla viiendiku küsitluses osalenutest eelistas nime tervisekeskus.

Põhja-Tallinna tervisekeskuse rajamine rahastatakse osaliselt Liidu Struktuuriotoetuste fondi vahenditest ja Lääne-Tallinna keskhaigla omavahenditest.

Tervisekeskuse ehitamise ajakava:

– Uue hoone projekteerimine: kuni 2019. aasta lõpuni
vanas polikliinikus töö lõpetamine: veebruari lõpp 2020
– Vana hoone lammutamine: märts kuni aprilli lõpp 2020
– Uue hoone ehitamise algus: juuni 2020
– Ehituse orienteeruv lõpp: september 2021

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC