Praktilised soovitused ostjale (1)

Oma igapäevatöös puutume me aegajalt kokku ostjatega, kes ei ole ennast eelnevalt kinnisvaraturuga kurssi viinud ja kelle ootused on seetõttu ka ebareaalsed. Enne uue kodu otsimist või ostmist tasub mõelda järgnevatele punktidele.

1. Kui palju ma olen valmis antud objekti eest maksma? Siinkohal on oluline uurida, millised on teie finantsvõimalused. Enne pakkumise tegemist tasuks alati konsulteerida pangaga, et saada teada enda tegelik laenuvõimekus.

2. Milline on objekti võrreldes sarnaste pakkumistega antud piirkonnas? Turu- ja konkureerivate pakkumiste on väga oluline, kuna annab teile hea ülevaate antud piirkonna tasemest ja tugeva aluse hinna läbirääkimisteks.

3. Milline on hetkeseis kinnisvaraturul? Kas tegemist on ostjate või müüjate turuga? Kinnisvaraturu trendide ja hetkeolukorra tundmine võimaldab teil sõlmida tehingu, mis on teile kasulik ka aastate pärast.

4. Kui väärtuslik on minu jaoks antud objekti omapära või unikaalsus? Kodu müümisel arvestavad inimesed tihti hinna sisse ka enda meeldivad mälestused ja kodutunde. Mõningate objektide puhul võib tuntud või värvikas ajalugu anda olulist lisaväärtust.

5. Mis seisukorras on objekt? Kui vana on katus, konstruktsioonid ja tehnosüsteemid? seisukord mõjutab oluliselt tuleviku kulusid. Katuse ja tehnosüsteemide võib osutuda oodatust keerukamaks ja kulukamaks, kui esialgu arvatud. Näiteks katuse elueaks loetakse üldjuhul 20-50 aastat olenevalt kasutatud materjalist.

RE/MAX ProfessionalsArtikli allikas on Professionals
Professionals

One comment on “Praktilised soovitused ostjale
  1. Adaur.ee ütleb:

    Uus käsiraamat “Nõuanded koduostjale”:
    https://www.kinnisvarakool.ee/raamatud/nouanded-koduostjale/

    Autor Tõnu Toompark.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

5 + 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest