Pressiteade: Kevadilm viib kinnisvarahinnad tõusule

Ilmajaama andmeil on saabumas soojad ilmad. Päikesepaiste ja linnulaul on kinnisvaraturule aga alati positiivselt mõjunud. Kauni kevade alguse tõttu võib prognoosida, et kinnisvarahinnad on mõõnast üle saamas ning asuvad varsti taas jõulisele tõusule.

„Praegused prognoosid põhinevad küll peamiselt asjaolul, et kuuseis on saturni mõjualast veenuse suunas liikumas, kuid siiski võime veendunult väita, et eluasemehinnad on hakanud aeglaselt, kuid kindlalt tõusma,“ väidab kinnisvarakonsultant Tõnu Toompark.

Optimistlik prognoos numbrites tähendab seda, et käesoleval aastal tõusevad korterite hinnad Tallinnas ja teistes maakonnakeskustes 30-40 protsenti. Järgmistel aastatel hinnatõus kiireneb kliima soojenemise tõttu. Hindade tipp peaks tulema aastal 2015, mil korterite hinnad ületavad tänaseid keskmiselt 150 kuni 200 korda.

„Selleks, et jõuda Euroopa rikkamate riikide sekka peab iga eestlane palgatööst kiiresti loobuma ning ostma omale võimalikult palju kinnisvara,“ avaldab Toompark hõlpsalt rikkaks saamise valemi. „Ostma peab juba täna, sest homme ei pruugi enam kortereid pakkuda olla!“

Kui aga kevad siiski väga soe ei peaks tulema, siis võib kinnisvaraturul ette tulla ka teisi stsenaariumeid.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC