Pro Kapital: Ehituslepingu sõlmimine ja Kristina Majade kolmanda ehitusetapi ehitustöödega alustamine

Pro KapitalAS-i Pro Kapital Grupp kontserni kuuluv ettevõte OÜ Marsi Elu ja Nordecon AS sõlmisid 10.09.2018 lepingu Tallinnas, Kristiine City arenduspiirkonnas, Sammu tänavale, 3 kortermaja ning poolmaa-aluse parkla ehitamiseks (edaspidi Kristina Majad). Kristiine City südamesse rajatavate Kristina Majade ehitus toimub kolmes etapis. Esimeses etapis rajati 3 kortermaja kokku 93 korteriga, teises etapis on 4 kortermaja 124 korteriga, millest valmis on 2 ja ehitamisel 2 kortermaja. Kolmandas ning Kristina Majade kinnistu viimases ehitusetapis ehitatakse Sammu tänavale 92 korteriga 3 korterimaja, mille planeeritud valmimine on 2019. aasta lõpus ning mille ehitusmaksumus on ca 8 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Nordecon AS alustab ehitustöödega vahetult ehituslepingu sõlmimise järgselt.

Kristiine City arenduspiirkonna südamesse rajatud Kristina Majade esimese etapi 3 kortermaja on valminud ning kõik 93 korterit on müüdud. Teisest etapist on valminud 2 kortermaja 62 korteriga, millest müümata või broneerimata kortereid on vaid 2. Teise etapi ülejäänud 2 kortermaja 62 korterit on ehitusfaasis (valmivad jaanuaris 2019 ja aprillis 2019), neist müümata või broneerimata on 21.

AS-i Pro Kapital Grupp juhatuse esimees Paolo Michelozzi: „Kristiine City arendus on T1 Mall of Tallinn kaubanduskeskuse ehitamise kõrval Eestis meie suuruselt teine aktiivses arendusfaasis olev projekt. Kristiine City Kristina Majadest on valminud juba 5 maja ning me ehitame 5 maja veel. Kliendid on Kristiine City avarate rõdude ning keskmisest suuremate korteriplaneeringutega arendusprojekti hästi vastu võtnud ning seoses positiivse turunõudlusega oleme alustanud Kristiine City ja Kristina Majade järgmise ehitusetapiga ja ehitame samaaegselt 3 kortermaja ja 92 korterit korraga. Kavandamisel on ka Kristiine City järgmiste kinnistute hoonestamine. Meil on heameel jätkata Kristiine Citys koostööd oma usaldusväärsust tõestanud ja kvaliteetset ehitusteenust pakkuva Eesti juhtiva ehituskontserniga Nordecon, kelle ehitushind ja tõestatud kvaliteet osutus korraldatud hankes parimaks.”

“Kristiine City kortermajade ehitamisega loome koos arendajaga piirkonda täiesti uue elukeskkonna, kus inimestel on oma kodudes mõnus viibida,” märkis Nordecon ASi juhatuse liige Ando Voogma. “Pro Kapitali puhul on tegemist nii nõudliku kui ka teadliku tellijaga ning sellisele professionaalsele arendajale on vaid rõõm kvaliteetseid maju ehitada.”

Kristiine City on Pro Kapitali poolt Kristiine linnaosas arendatav uus terviklik elukeskkond, mis on ehitatud 21. sajandi väärtuste järgi: roheline, keskkonnasõbralik ja energiasäästlik.

Kristiine City kogu ehitusmaht on üle 150 tuhande m2, kaasa arvatud maa-aluse parkimise osa ca 40 tuhat m2. Koguinvesteering ületab hinnanguliselt 120 miljonit eurot.

Loome Kristiine linnaossa uue elukeskkonna, mis saab olema esimene 21. sajandil Tallinna kesklinna lähedusse kerkiv terviklik linnaosa. Kristiine City´sse rajatakse nutika ruumiplaneeringu, stiilse disaini ja modernse väljanägemisega kodud, kus saab nautida rohelust ja privaatsust, kuid samal ajal on võimaldatud mugav transpordiühendus kesklinna ja teistesse linnaosadesse. Uute majade kõrval äratame ellu vanad väärikad ajaloolised hooned, mis on ehitatud 20. sajandi alguses.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 77 = 79

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?