Rahandusministeerium: Riik annab Saku vallale spordikompleksi rajamiseks kinnistu

RahandusministeeriumRiigihalduse ministri ettepanekul otsustas valitsus eilsel istungil anda Saku valla omandisse Teaduse tn 6a asuva kinnistu. Saadud maa võimaldab vallal luua õppeasutuste juurde tänapäevased sportimisvõimalused, seni oli kinnistu Riigi Kinnisvara AS omanduses.

„Saku vald on olnud tubli – ta on põhikooli oma vahenditest planeerinud,“ märkis riigihalduse minister Jaak Aab. „Anname vallale nüüd kõrval asuva kinnistu, võimaldamaks ka spordihoone ja -rajatised välja ehitada.“ Uue põhikooli juurde planeeritakse spordihoonet, staadioni ja välirajatisi, mis jäävad ristkasutusse sealsamas asuvate lasteaia ning gümnaasiumihoonega.

Kinnistu väärtusega 144 715 eurot arvatakse välja Riigi Kinnisvara AS-i aktsiakapitalist. Sama muudatusega antakse äriühingule üle ka kaks siseministeeriumi valitsemisel olevat kinnistut Narva-Jõesuu linnas.

Riigi Kinnisvara AS on 2001. aastal riigi kinnisvara tõhusaks haldamiseks loodud kinnisvaraarenduse ja -halduse ettevõte, mis kuulub 100% Eesti Vabariigile ja mille aktsiaid valitseb rahandusministeerium ja kelle üldkoosolekut esindab riigihalduse minister. Ettevõte pakub teenuseid peamiselt riigiasutustele ja avalike teenuste pakkujatele.

Kõiki tegevusi ja toiminguid riigivaraga reguleerib riigivaraseadus.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2022 Kinnisvara hindamise ABC