Reedel toimub Ränilinna üldplaneeringu arutelu

Tartu Linnavalitsus korraldab Ränilinna linnaosa üldplaneeringu ja keskkonnamõju strateegilise hindamise aruande avaliku väljapaneku tulemuste tutvustamiseks täiendava arutelu reedel, 26. aprillil kell 15 linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna nõupidamisruumis, Raekoja plats 3, III korrus, tuba 303.

Tartu Linnavalitsus võttis seisukohad laekunud ettepanekute kohta 9. aprillil toimunud istungil ning need on kättesaadavad linna kodulehel http://info.raad.tartu.ee/webaktid.nsf/web/viited/ÜP-11-001
Kuna seisukohtade võtmine osutus planeeritust aeganõudvamaks ja linnavalitsuse seisukohti ei jõutud seetõttu planeerimisseaduses sätestatud tingimustel teatavaks teha, korraldatakse planeeringu avaliku väljapaneku tulemusi tutvustamiseks täiendav arutelu.

Planeeringuala pindalaga ligi 75 hektarit asub Aardla, Ringtee ja Raudtee tänava ning Ülenurme valla piiri vahelisel maa-alal, mis on praegu enamjaolt hoonestamata ning kus ei ole välja kujunenud ühtset krundi- ja teedestruktuuri. Üldplaneeringu eesmärk on mitmekesistada Ränilinna maakasutust ning siduda omavahel olemasolev ning kavandatav elu- ja ärikeskkond.

Planeeringu lahendus jagab piirkonna 16 alaks, millele on määratud maakasutuse juhtotstarbed ja üldised maakasutustingimused. Lahenduse keskseks elemendiks on linnaosa keskväljak, mida rõhutatakse hoonestuse tiheduse, mitmekesiste funktsioonide ning kõrguste abil.

Keskväljakuga ristuvad teljed on kavandatud jalakäijatele ja kergliikluseks. Planeering näeb ette linnaosa ühiskondliku keskuse, spordihalli ja lasteaia ehitamise võimaluse.

Elamualad on paigutatud suurematest liiklussoontest eemale rohealade lähedusse. Kohalikele elanikele keskenduvad teenused koonduvad keskusala piirkonda ning elamualade lähistele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

73 − 70 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2021 Kinnisvaraõiguse ABC