Reidi tee peatamise ettepaneku taga paistavad erahuvid

TallinnTivoli elurajooni arendaja tegi eile ettepaneku peatada Reidi tee ehitus. linnaosa vanem Tõnis Mölder leiab, et ettepaneku taga paistavad arendaja erahuvid.

Linnaosa vanem lisas, et Metro Capitali juhatuse esimehe Mart Habakuke muret Tallinna rannapromenaadi pärast võib mõista, kuid Habakuke ettepanekust ei saa eraldada arendaja Tivoli elurajooni projekti. „Reidi tee saab olema neljarealine autotee uusarenduse ja mere vahel, seega võib koer olla sinna maetudki,“ tõdes Mölder. Ta sõnas, et arendajad on julgelt toetanud Reidi tee vastaste aktsioone ka rahaliselt ja seetõttu ei näe ta arendajat ega paljusid tee vastaseid lihtsalt muretsevate ja neutraalsete linnaelanikena.

Niisamuti leidis linnaosa vanem, et mõelda tuleks sedagi, kas arendajad käituvad alati ennastsalgavate ühendajatena. „Kas tavapäraselt peavad nad kõige olulisemaks linnakodanikke ning kas püütakse oma projektidega kõigile meelepärane olla?“ küsis Mölder, kes sõnas, et on Reidi tee puhul teinud selgitustööd, küsitlusi ja võtnud inimeste mõtteid projekteerimisel arvesse. Vähemalt sama eeldaks ta edaspidi ka arendajatelt endilt.

Siiski rahustas Mölder, et Habakuke mure, et Reidi tee tõmbab kriipsu peale Tallinna rannapromenaadile, pole põhjendatud ning seda kinnitab ka Tivoli uusarenduse enda koduleht, mis kiidab muu seas Reidi tee tulevasi kergliiklusteid, valgustust, suurepäraseid sportimisvõimalusi, mugavat pääsu kesklinna ja Kalamajja ning rõhutab sedagi, et korda saab nukras seisus mereäär.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

17 − 10 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal