Reinvest24: Kas ma peaksin investeerima nüüd või ootama järgmist masu?

Reinvest24Nii et soovite investeerida kinnisvarasse, kuid kuulete igasuguseid lugusid turu kokkuvarisemise kohta. Kas ma peaksin ootama? Jama jutt! Teil pole aimugi, millal õige aeg saabub. Senikaua kaotate raha ja võimalusi iga päev. Ausalt öeldes pole paremat aega oma raha investeerida kui praegu. Midagi head ei tule lihtsalt raha peal istudes. See kaotab oma väärtust või lihtsalt kulutate selle aja jooksul ära. Ainus tõeline viis, kuidas seda raha säästa ja kasvatada, on seda investeerida projektidesse, mis toovad teile stabiilset . Kui on midagi, mis kõikidel miljonäridel maailmas ühist on, siis see, et nad kõik investeerivad oma raha. Ja nad teevad seda pidevalt!

Sa ei saa olla kindel millal turukõikumised lõppevad

Õige aeg investeerimiseks on siis, kui on olemas vahendid ning turvaline viis see targalt ära paigutada. Kõiki vahepealseid hetki on raske ette näha – mida teeb homme? Kas tõusevad või kukuvad jätkuvalt edasi. Kahjuks sa ei tea seda kuni on liiga hilja. Sellepärast on see alati risk. Sõltuvalt teie riskitaluvusest, te kas asute julgelt (ja potentsiaalselt edukalt) investeerima või jääte ootama. Lõputu ootamine tähendab seda, et kaotate igapäev potentsiaalse tootluse ning raha väärtuse kahanemise (inflatsiooni) arvelt.

Sa kaotad raha oodates

Ootamisega seonduvad alati kulud. Aeg on raha, eks ole? Kui me vaid saaks ennustada tulevikku. Siis me kõik investeeriksime turu kõige madalamal hetkel. Aga kui te pole just turuekspert, siis te ei tea, millal turu korrektsioon on lõppenud ja millal on parim aeg investeerimiseks. Kuid vahepeal, iga päev, kuu ja aasta, millal ootate, te jätate kasutamata passiivse sissetuleku võimalusi. Ja mõnikord võtavad turukorrektuurid aastaid! Teie riskitaluvus võib olla madal, kuid kartes kaotust ja oodates, olete jäämata saanud potentsiaalse arvelt juba kaotanud.

Uuringud nõustuvad

Bloomberg (juhtiv tarkvarafirma, kes jagab turuuudiseid) on isegi loonud simulatsioone, mis näitavad, kas on kasulikum investeerida kohe või oodata turgude langust. Tulemused näitavad, et te tõenäoliselt kaotate rohkem oodates ja hoides oma sularaha, võrreldes nendega kes investeerivad oma raha ja hoiavad pigem oma vara.

Praeguse inflatsioonimääraga kaotab see raha mida te hoiate aja jooksul oma väärtust. Uuringud on näidanud, et oodates investeerimise asemel, kaotate tegelikult ajas rohkem, kui võiksite investeerides teenida. Näiteks aastate 1926 ja 2016 vahel tagas USA aktsiaturg 6,3% üle sularaha. Uuringus võrreldi neid investoreid, kes investeerisid 5 aastat pärast turukrahhi (ja sellele järgnenud turukorrektuuri), võrreldes investoritega, kes hoidsid oma vara kogu perioodi jooksul. Uuringud näitasid, et rahas istuvate inimeste oli vaid pool nende omadest, kes oma vara hoidsid. Siin on antud uuringu . Excess returns on sularaha kasumid (samal ajal, kui keskmine ostu ja hoidmise määr on 6,3%).

180821 Reinvest24 Kas ma peaksin investeerima nüüd või ootama järgmist masu

Niisiis, pole vahet kas ootate 10% turu korrektsiooni või 50%. Oodates, te kaotate ikkagi raha, mida võiksite samal ajal teenida, igatipidi!

Ei ole olemas sellist asja nagu ‘õige hetk’

Investeerige koguaeg! Et kindlustada oma raha tuleb ära kasutada igat hetke, kui on madalal – peaksite pidevalt investeerima. Nii tihti kui võimalik, ja ilmselt iga kord, kui leiate hea võimaluse või projekti. Nii saate igast tsükli osast kasu – siis, kui tõuseb ja siis, kui langeb. Iga päev on võimalus. Peate lihtsalt selgeks tegema, millist tüüpi võimalus.

Usu numbritesse

Kui teete investeeringuid, on oluline välja selgitada, millised on prognoosid. Meedial ja ühiskonnal on alati oma arvamus selle kohta, kui kõrgel või madalal on hetkel turg. Oluline on välja selgitada oma investeeringu ja teha omad otsused numbrite põhjal (mitte arvamuste). Samuti on oluline teada, kuidas teie on kaitstud aja jooksul.

Kokkuvõttes võib öelda, et oodates pikka aega ei ole see teie raha jaoks kunagi hea. Te peaksite alati tegema põhjaliku uurimistöö ning taustakontrolli, kuid ei ole olemas sellist asja nagu ideaalne hetk investeerimiseks. See sõltub nii paljudest asjadest. Parim hetk oma raha investeerimiseks on see, kui teil on see olemas ja kui leiate õige võimaluse.

Kas sa arvad, et oleks õige aeg saada kinnisvarainvestoriks? Vajuta siia, et avastada oma investeerimisvõimalusi kohe praegu!

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC