Represseeritud saavad Tallinnas lisatingimusteta maamaksuvabastuse

Tallinna Linnavaraamet tuletab meelde, et Tallinn on täiendavalt vabastanud maamaksust ka okupatsioonirežiimide poolt õigusvastaselt represseeritud isikud või represseerituga võrdsustatud isikud, kelle kasutuses on elamumaa sihtotstarbega maatükk Tallinnas.

Represseeritud vabastatakse maamaksust sõltumata elukohast ning kogu nende kasutuses oleva maatüki ulatuses osaliselt või täielikult. Täiendava maamaksuvabastuse andmise eeldus on, et represseeritut ei ole juba eelnevalt vabastatud elamumaa maamaksust maamaksuseaduse alusel kogu tema kasutuses oleva maatüki ulatuses.

Represseeritud, kellele on varem maksuvabastus määratud, ei pea uut avaldust esitama. Nendel, kellel on avaldus esitamata, tuleb maamaksuvabastuse taotlemise avaldus koos represseeritu tunnistuse koopiaga esitada Tallinna Linnavaraametile hiljemalt 10. jaanuaril 2014 (posti teel, e-postiga linnavaraamet [ät] tallinnlv.ee, Vabaduse väljak 7 teenindussaalis või Tallinna Linnavaraametis Vabaduse väljak 10, III korrus). Hiljem esitatud avalduste alusel määratakse maamaksuvabastus 2015. aastast.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC