Restate: Kvartaalne ärikinnisvara uudiskiri – III kvartal 2020

Veerand  aastat on möödunud meie eelmisest üllitisest ja rõõm on tõdeda, et kinnisvarasektor on mõnevõrra taastunud. Ärikinnisvara valdkonnas ei toimunud see aga sedavõrd kiirelt, kui elukondlikkus.

Ettevaatlikkus on endiselt märksõna ja turu aktiivsus jääb eelmisele aastale endiselt alla. Haiguste periood on alles algamas ja on ainult üks võimalik viirus, mida sel sombusel ajal põdeda. Seetõttu on suhtumine sellesse viirusesse muutunud oluliselt kainemaks ja ei mõjuta äri enam nii tugevalt, kui esimesel poolaastal.  Selles uudiskirjas toome teieni meie analüütika visuaali, mida hakkame pidama regulaarselt ja info täieneb igapäevaselt.

Nagu oli võimalik ennustada ka varasemate trendide põhjal, tuleb sellest kriisist võitjana välja segment. Aktiivne arendustegevus nn. uue logistika vallas jätkus läbi esimese poolaasta pea muutusteta. Stock- ja LoftOffice tooteid tuleb turule juurde ja e-kaubanduse arengule tuginedes ei tohiks nõudlusest lähiaastatel puudust tulla.

Kõige tugevamalt sai lüüa majutussektor ja hinnanguliselt ootab see segment taastumist alles aastaks 2024. Hetkel on suurepärane aeg remondiks ja konkurentide üles ostmiseks. on samuti muutuste tuules. Nii suurte, kui keskmiste ostukeskuste külastatavus on langenud ja tarbijakindlus ei ole veel taastunud. Suuremates linnades räägitakse juba uut tüüpi “proovikabiini keskustest” ning suur kohanemise protsess on alanud. Eks me näeme milline on reaalsus paari aasta pärast.

Büroopindade turul käib tõsine võitlus kaugtöö usklikega. Eraldatud keskkonnas on meeskonnatöö kindlasti vähem resultatiivne, kui ühiselt koos käies aga pigem on tegemist väljakutse, kui takistusega. Büroo nõudlus on sellega seoses oluliselt kahanenud. Vakantsides hakkab see välja joonistuma aga ilmselt alles järgmisel aastal.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal