Riigi Kinnisvara AS nõustab Gruusiat piiripunktide ajakohastamisel

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) juhatuse esimees Jaak Saarniit ja Maailmapanga Põllumajanduse Arenguprojektide Koordinatsioonikeskuse direktor Alexander Lotuashvili sõlmisid täna, 15. veebruaril Tbilisis projektijuhtimise- ning konsultatsioonilepingu.

Lepingu raames nõustab RKAS Gruusia Tolliametit EL direktiivide ja muudele rahvusvahelistele nõuetele vastava moodultüüpi piiri- ja tollipunkti kirjelduse ning eskiisprojekti koostamisel, kahele Gruusia piiripunktile projekteerimistööde tellimisel ning ehitushanke korraldamiseks hankedokumentide ettevalmistamisel.

Jaak Saarniidu sõnul on alati väga hea, kui oma senise tööga kellelegi silma jääd. “Riigi Kinnisvara ASil on kogemused mitmete Eesti piiripunktide EL nõuetele vastavaks viimisel ning praegugi on käsil EL välispiiril mastaapse Koidula raudteepiirijaama rajamine,” sõnas ta.< ? 

RKASilt oodatakse soovitusi ka teiste, praegu kasutuses olevate piiri- ja tollipunktide võimaliku muutmisvajaduse osas. RKAS kaasas projekti Eesti poolelt Maksu- ja tolliameti ning Veterinaar- ja toiduameti spetsialistid.  

Projekti prioriteediks on tõhustada veterinaar- ning fütosanitaarkontrolle vältimaks loomataudide, inimestele ja loomadele ühiste nakkushaiguste ning taimehaiguste ja taimekahjurite sissekandumist teistest riikidest Gruusia territooriumile.  Projekti lõppedes paraneb eelkõige Gruusia riigi võimekus piiri- ja tollikontrolli rakendamisel.

Projekti eeldatav maksumus on 200 000  USD ehk ligikaudu 2,2 miljonit krooni, projekti rahastab Maailmapanga poolt finantseeritav Põllumajanduse Arenguprojektide Koordinatsioonikeskus (World Bank Financed Agriculture Development Projects’ Coordination Centre).

Gruusia on Eesti arengukoostöö alase abi sihtriik ning Eesti on ka varem toetanud Gruusia piirivalvetöö võimekuse tõstmist. Näiteks sai Gruusia siseministeerium 2009. aasta suvel Eesti toel endale piirivalvevarustuse võltsitud reisidokumentide ja varastatud autode avastamiseks ning autode salakaubanduse tõkestamiseks Kaukaasia regioonis.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC