Tallinna suurima 2200 töökohaga büroohoone sarikad said püsti

Täna peeti Ülemiste Citys Tallinna suurima kaasaegse büroohoone sarikapidu – aadressile Lõõtsa 8 kerkivast kolmiktornist kaks on juba püsti ning kolmas saavutab maksimaalkõrguse lähipäevil. Projekti valmimisega käesoleva aasta lõpus tekib Ülemiste Citysse juurde 24 000 m² uut büroopinda. Hoonet ehitab NCC Ehitus.

„Kolmiktorn on Ülemiste City ajaloo suurim kinnisvaraprojekt,“ rääkis Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov. „Koos majanduse elavnemisega on konkurents büroopindade turul muutnud üha tihedamaks. Uue hingamise saanud ettevõtted otsivad värskeid lahendusi, kuid paljud vanad rendipinnad on amortiseerunud, samas uusi pindu on peale tekkimas vähe. Selles valguses saab kolmiktorn käesoleva aasta lõpus valmis väga õigel ajal. Lisaks räägivad Ülemiste City kasuks veel mitmed atraktiivsed tugiteenused, millest linna teistes piirkondades on puudus – nagu parkimise võimalus, lastehoid, ühistransport ja siin juba ees tegutsevad äri- ja arendusteenuste ettevõtted. Hoone valmimisega kasvab linnaku maht järgmise aasta jooksul ca 50%.“

„Antud projekt on NCC Ehituse jaoks üks viimaste aastate huvipakkuvamaid,“ märkis NCC Ehitus ASi juhatuse esimees Toomas Aak. „Hoones on kasutatud kõige uuemaid ehituslikke ja tehnoloogilisi lahendusi, millega tegelemine pakub iga päev uusi väljakutseid. Paindlikud ruumilahendused, kuluefektiivsus ja ruumide hea heliisolatsioon on vaid mõned näited. Lisaks tahaksin esile tõsta fakti, et möödunud aastal lõpul märkis Tallinna Linnavalitsuse komisjon 49 kandidaadi hulgas siinse projekti ära kui kõige korralikuma ehitusobjekti, mis on veelkord tunnustuseks ehitajate ja projektijuhtide töö heast kvaliteedist.“

Kolmiktorn hakkab kandma tuntud majandusteadlase Ragnar Nurkse nime. Kolmest 10-korruselisest hoonest koosnevas ehitises on kokku ca 24 000 m² büroopinda, millest ligi poole saab enda kasutusse maksu- ja tolliamet.

„Maksuamet saab enda kasutusse 11 650 ruutmeetri ulatuses meie vajadusi arvestavat tänapäevast töökeskkonda,“ sõnas maksu- ja tolliameti peadirektor Marek Helm. „Meie jaoks on projekti suurimaks eeliseks saada üle Tallinna paiknevad bürood lõpuks ometi kokku ühte hoonesse ja olen veendunud, et see aitab kaasa meie sisemisele koostööle, mis omakorda aitab meil paremini oma ülesandeid täita.“

Aadressile Lõõtsa 8 kerkiva kolmiktorni kavandi töötas välja Larkas & Laine Oy Soomest. Arhitekt Oliver Lemarchandi ideed arendas edasi Katrin Birk arhitektuuribüroost EA Reng. Projekti investeeringute maht on üle 30 miljoni euro.

Technopolis Ülemiste AS (http://technopolis.ee) on Tallinna Lennujaama naabruses asuva Ülemiste City arendaja. Linnakusse rajatakse üle paarisaja tuhande ruutmeetri büroopinda ning kerkivad kõrgtehnoloogilised tehased. Eesmärgiks on arendada oma territooriumil välja inimsõbralik ja innovatiivne töökeskkond teadmistepõhistele ettevõtetele. 2010. aasta oktoobrist on ettevõtte AS Ülemiste City partneriks Soome börsifirma Technopolis Plc, kes on Skandinaavia suurim teadmismahuka ettevõtlusega tegelev ärikinnisvara arendaja ning äritugiteenuste pakkuja.

NCC Ehitus AS (http://www.ncc.ee/) on ehitanud Targa Äri Linna kõrval asuva Ülemiste kaubanduskeskuse ning rajanud Tallinna mitmeid büroohooneid – Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi büroohoone, Tammsaare 118 Ärimaja, Lasnamäe Ärimaja, Scala City jt. Elamuarenduse valdkonnas tegeleb NCC Haaberstis Pärnaõue, Viimsis Tammeõue ja Lasnamäel Vana-Kuuli elamuasumite ehituse ja arendusega luues Tallinnasse ja Harjumaale üle 2000 uue kaasaegse kodu.

Maksu- ja tolliamet (www.emta.ee) on rahandusministeeriumi haldusalasse kuuluv valitsemisasutus, mis tegeleb riigieelarve laekumise tagamise, majandustegevuse kaitsmise ja ettevõtluse hõlbustamisega, samuti riigi maksu- ja tollikorralduse elluviimise, maksuseaduste loomise, tollieeskirjade ja muude õigusaktide seaduslikkuse kontrollimisega. Organisatsioon teostab riiklikku järelevalvet ning kohaldab riiklikku sundi seaduses ette nähtud alustel ja ulatuses.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

03.-05.04.2023 Kinnisvara ABC