Riigi Kinnisvara AS sõlmis ehituslepingu teraviljade aretuskeskuse ehitamiseks Jõgevamaale

Riigi Kinnisvara / RKASRiigi Kinnisvara AS, Ehitustrust AS ja OÜ Tallina Ehitustrust sõlmisid ehituslepingu Taimekasvatuse Instituudi teraviljade aretuskeskuse ehitamiseks Jõgevamaale. Teraviljade aretuskeskuse ehitustööde maksumuseks on 1,8 miljonit eurot, oli BOA OÜ.

Kinnistul paiknev olemasolev vana katlamaja lammutatakse, selle asemele rajatakse tänapäevastele tingimustele vastav teraviljade aretuskeskus. Säilitamaks kinnistu varasemat olemust ja tähtsust kohalikule kogukonnale, rekonstrueeritakse kinnistul paiknev vana katlamaja korsten. Ehitustööd on plaanis lõpetada 2019. aasta sügisel.

Taimekasvatuse Instituudi direktor Mati Koppel ütles, et teraviljade aretuskeskuse valmimine võimaldab instituudil loobuda mitme tehniliselt halvas seisukorras oleva kasutamisest. „Tööde koondumine ühte hoonesse lihtsustab töökorraldust ning suurendab tööefektiivsust. Väga oluline on, et uues hoones saavad töötajatele olema senisest oluliselt paremad töötingimused,“ lisas Koppel.

Riigi Kinnisvara AS (www.rkas.ee) on loodud riigi kinnisvara tõhusaks haldamiseks. Meie on Eesti ja klientideks peamiselt riigiasutused, kellele pakume terviklikku kinnisvarateenust. Meie meeskonnas töötab ligi 220 inimest üle Eesti, esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis. Jälgi meie tegemisi Facebookis @RiigiKinnisvara.

Taimekasvatuse Instituudi teadus- ja arendustegevuse eesmärgiks on toetada põllumajandustootmise efektiivsust ja konkurentsivõimet, vähendada põllumajanduse keskkonnamõju ja aidata kaasa elurikkuse säilitamisele.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC