Riigi Kinnisvara: Avati Kihnu päästekomando uus hoone

Riigi Kinnisvara / RKASTäna avasid Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas, siseministeeriumi asekantsler Viola Murd, Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu, Riigi Kinnisvara AS juhatuse esimees Kati Kusmin ning Kihnu vallavanem Ingvar Saare Kihnu päästekomando uue hoone.

Peaminister Jüri Ratas ütles tervituskõnes, et Eestis peavad kõik inimesed olema hoitud ning tundma end turvaliselt. „Kihnu on hea näide, kuidas hajaasustusega piirkonnas on kutselised päästjad seda turvatunnet hoidnud. Täna avatav päästehoone on kinnituseks, et see on hoitud ka tulevikus,“ sõnas peaminister.

Siseministeeriumi asekantsleri Viola Murdi sõnul on värskeltavatud hoone riigimaja. „Siin asuvad päästjad, politseinikud-piirivalvurid ja vabatahtlikud merepäästjad, aga teisalt on need Kihnu enda inimesed. Loodetavasti innustab see kihnlasi veelgi päästeteemadel kaasa lööma,“ ütles Murd.

Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu kutsus kihnlasi üles vabatahtlikeks päästjateks hakkama, sest Kihnus on päästekomando ja kohalik kogukond nagunii tugevasti läbi põimunud. „Vabatahtlike päästjate võrgustiku loomisega suureneb saarel turvalisus ja kui on oskused ja teadmised, saab igaüks veelgi paremini iseenda ja oma lähedaste ohutuse eest hoolitseda,“ sõnas Tammearu.

Kihnu mereväravas Suaru sadamas asuv uus päästehoone on mõeldud Päästeametile, Politsei- ja Piirivalveametile ning vabatahtlikele merepäästjatele. Esimesel korrusel asuvad garaažid, kabinet, abi- ja olmeruumid ning arestikamber. Ehitusalune pind on 480 m² ja suletud netopind ca 540 m², kõrgeimaks osaks on 13 m kõrgune õppetorn. Kihnu päästekomando uus kodu erineb märkimisväärselt endisest hoonest. Hoone pakub meeskonnale mugavamat ning kaasaegsemat elu- ning töökeskkonda ja oluliselt paremaks muutusid nii tehnika kui ka varustuse hoolduseks ning hoidmiseks vajalikud tingimused.

Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin tõdes, et Kihnu päästehoone on kaua oodatud oluline maamärk. „Päästehoone ehitus saarele oli Riigi Kinnisvarale heas mõttes väljakutse, aga oleme tulemusega väga rahul. Meil on alati hea meel panustada päästehoonetesse, mis aitavad kaasa kohaliku kogukonna turvalisuse tõstmisse ning parandavad oluliselt päästjate töötingimusi,“ lisas Kusmin.

Kihnu vallavanem Ingvar Saare ütles, et varem on vald toetanud Kihnu kutselist komandot ajutiste ruumide rekonstrueerimisega ning aidanud päästjatel vahendeid soetada. „Täna aga on siiralt hea meel, et koostöös Vabariigi Valitsusega saame lugeda ennast osaliseks taolise kingituse üleandmisel. Kihnu päästjad väärivad tasemel töötingimusi,“ ütles Saare.

Päästehoone ehitas Kihnu Pärnu REV Ehitus OÜ. Hoone arhitekt on Jaak Huimerind arhitektuuribüroost Stuudio Paralleel. Projekti koguinvesteering on 1,7 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC